Projekty

Pomorskie Szlaki Kajakowe – Górna Wda

W dniu 11 grudnia 2017 roku Gmina Lipusz jako Lider projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Górna Wda” podpisała umowę o dofinansowanie w imieniu samorządów Gminy Studzienice, Gminny Lipusz i Gminy Kościerzyna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W projekcie pod nazwą „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Górna Wda”, gdzie liderem jest Gmina Lipusz, na terenie Gminy Kościerzyna zrealizowana zostanie następująca infrastruktura: przenoska kajakowa w Grzybowskim Młynie, miejsce wodowania i wyciągania kajaków nad Jeziorem Radolnym w Czarlinie, przystanie kajakowe w: Rybakach, Łubianie, Loryńcu, nad jeziorem Garczyn oraz dwie przystanie kajakowe we Wdzydzach.

Przedsięwzięcie to wpłynie pozytywnie ofertę turystyczną naszego regionu oraz w dużym stopniu ułatwi i uprzyjemni kajakarzom spływy rzekami: Wdą, Pilicą, Graniczną i Trzebiochą. Projekt będzie realizowany w latach 2018-2020.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej