Aktualności

Ponad 1000 osób spotkało się na Dniach Seniora

Tradycyjnie z początkiem października w Gminie Kościerzyna odbyły się Dni Seniora. Wzorem ubiegłego roku zorganizowano je w 9 miejscowościach: Wąglikowice, Korne, Łubiana, Niedamowo, Nowy Klincz, Skorzewo, Kaliska Kościerskie, Wielki Klincz, Wielki Podleś.

Wsparcia w przygotowaniach uroczystości udzielili sołtysi i szkoły. W programie każdej z nich znalazły się: program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły, poczęstunek (obiad i kawa z kuchem), rozmowy w miłej atmosferze i dobra zabawa. Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Radę Seniorów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wszystkie spotkania zostały wzbogacone o zabawę taneczną przy zespole muzycznym.

Wszędzie z seniorami spotkał się Wójt Grzegorz Piechowski, radni i sołtysi, dyrektorzy szkół. Osoby najstarsze w poszczególnych sołectwach uhonorowane zostały bukietem kwiatów. Spotkania w wielu miejscach poprzedzone były Mszą Święta odprawianą w miejscowym kościele.

Mamy nadzieję, że radosna atmosfera Dni Seniora na długo pozostanie w pamięci uczestników! Wszystkim zaangażowanym w organizację Dni Seniora 2023 serdecznie dziękujemy. Naszych wyjątkowych seniorów zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok!

Aktualności

Badania ankietowe GUS

Główny Urząd Statyczny informuje, że w dniach 15-31 lipca prowadzi badania ankietowe „Koniunktura w gospodarstwach rolnych AK-R”.

Więcej

Zamknięta droga w Kaliskach Kościerskich

Zakład Komunalny informuje, że w dniach 22.07-14.08 planowana jest przebudowa nawierzchni gruntowej drogi dz. 58/1 i 230/2 obręb Kaliska Kościerskie. Droga ta będzie nieprzejezdna na odcinku 700 m od granicy gminy Stężyca (Sikorzyno) w kierunku Kalisk Kościerskich.

Więcej