Aktualności

Ponad 1000 osób spotkało się na Dniach Seniora

Tradycyjnie z początkiem października w Gminie Kościerzyna odbyły się Dni Seniora. Wzorem ubiegłego roku zorganizowano je w 9 miejscowościach: Wąglikowice, Korne, Łubiana, Niedamowo, Nowy Klincz, Skorzewo, Kaliska Kościerskie, Wielki Klincz, Wielki Podleś.

Wsparcia w przygotowaniach uroczystości udzielili sołtysi i szkoły. W programie każdej z nich znalazły się: program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły, poczęstunek (obiad i kawa z kuchem), rozmowy w miłej atmosferze i dobra zabawa. Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Radę Seniorów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wszystkie spotkania zostały wzbogacone o zabawę taneczną przy zespole muzycznym.

Wszędzie z seniorami spotkał się Wójt Grzegorz Piechowski, radni i sołtysi, dyrektorzy szkół. Osoby najstarsze w poszczególnych sołectwach uhonorowane zostały bukietem kwiatów. Spotkania w wielu miejscach poprzedzone były Mszą Święta odprawianą w miejscowym kościele.

Mamy nadzieję, że radosna atmosfera Dni Seniora na długo pozostanie w pamięci uczestników! Wszystkim zaangażowanym w organizację Dni Seniora 2023 serdecznie dziękujemy. Naszych wyjątkowych seniorów zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok!

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej