Aktualności

Ponad 1000 osób spotkało się na Dniach Seniora

Tradycyjnie z początkiem października w Gminie Kościerzyna odbyły się Dni Seniora. Wzorem ubiegłego roku zorganizowano je w 9 miejscowościach: Wąglikowice, Korne, Łubiana, Niedamowo, Nowy Klincz, Skorzewo, Kaliska Kościerskie, Wielki Klincz, Wielki Podleś.

Wsparcia w przygotowaniach uroczystości udzielili sołtysi i szkoły. W programie każdej z nich znalazły się: program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły, poczęstunek (obiad i kawa z kuchem), rozmowy w miłej atmosferze i dobra zabawa. Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Radę Seniorów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wszystkie spotkania zostały wzbogacone o zabawę taneczną przy zespole muzycznym.

Wszędzie z seniorami spotkał się Wójt Grzegorz Piechowski, radni i sołtysi, dyrektorzy szkół. Osoby najstarsze w poszczególnych sołectwach uhonorowane zostały bukietem kwiatów. Spotkania w wielu miejscach poprzedzone były Mszą Święta odprawianą w miejscowym kościele.

Mamy nadzieję, że radosna atmosfera Dni Seniora na długo pozostanie w pamięci uczestników! Wszystkim zaangażowanym w organizację Dni Seniora 2023 serdecznie dziękujemy. Naszych wyjątkowych seniorów zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok!

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej