Aktualności

Positive Team z brązowym medalem

Dziewczyny z sekcji piłki siatkowej KS Łubiana – Positive Team w maju zdobyły brązowy medal na VII International Volleyball Tournament MAZURY CUP. Mistrzostwa odbyły się w Giżycku. W meczy o brązowy medale dziewczyny wygrały z drużyną z Warszawy.

Ostatni rok był udany dla zespołu KS Łubiana. Jesienią, na otwarcie sezonu wygrały „Jesienny Turniej Siatkówki Kobiet”, w finale pokonując MKWO Mazury. Potem jesienią i zimą zagrały w Przodkowskiej Lidze Siatkówki Kobiet i tam wywalczyły II miejsce.

Klub Sportowy Łubiana

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Więcej