Aktualności

Postępują prace na budowie wejścia do budynku C

Już wkrótce będziemy mogli korzystać z nowego wejścia do budynku C Urzędu Gminy Kościerzyna. Ku końcowi zbliża się remont, dzięki któremu obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Montaż i wykonanie podjazdu, przebudowa wejścia i schodów oraz adaptacja pomieszczenia na biuro obsługi osób z niepełnosprawnością: to najważniejsze punkty realizowanego projektu. Wartość inwestycji to niemal 318 tysięcy złotych, z czego 250 tys. zł to dotacja środków Unii Europejskiej, w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W budynku C działają biura: Wydziału Ochrony Środowiska, Zakładu Oświaty oraz Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki. W związku z toczącymi się pracami prosimy Klientów o korzystanie z wejścia przez Salę posiedzeń.

Remont ma zakończyć się na przełomie maja i czerwca.

Gmina Kościerzyna realizuje przedsięwzięcie grantowe „Dostosowanie wejścia do budynku C wraz z adaptacją pomieszczenia na biuro obsługi osób niepełnosprawnych”, finansowane w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wartość grantu: 250 000,00 PLN

Aktualności

Nagrody dla sportowców

24 maja wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i podnoszenie kultury fizycznej w gminie Kościerzyna za rok 2022.

Więcej