Aktualności

Postępują prace na budowie wejścia do budynku C

Już wkrótce będziemy mogli korzystać z nowego wejścia do budynku C Urzędu Gminy Kościerzyna. Ku końcowi zbliża się remont, dzięki któremu obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Montaż i wykonanie podjazdu, przebudowa wejścia i schodów oraz adaptacja pomieszczenia na biuro obsługi osób z niepełnosprawnością: to najważniejsze punkty realizowanego projektu. Wartość inwestycji to niemal 318 tysięcy złotych, z czego 250 tys. zł to dotacja środków Unii Europejskiej, w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W budynku C działają biura: Wydziału Ochrony Środowiska, Zakładu Oświaty oraz Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki. W związku z toczącymi się pracami prosimy Klientów o korzystanie z wejścia przez Salę posiedzeń.

Remont ma zakończyć się na przełomie maja i czerwca.

Gmina Kościerzyna realizuje przedsięwzięcie grantowe „Dostosowanie wejścia do budynku C wraz z adaptacją pomieszczenia na biuro obsługi osób niepełnosprawnych”, finansowane w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wartość grantu: 250 000,00 PLN

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej