Aktualności

Powstaje ścieżka rowerowa do Sarnów. W planach kolejne trasy

Mimo trudnych warunków atmosferycznych trwa budowa ścieżki rowerowej na odcinku gminnym między miastem Kościerzyna a Sarnowami. To jeden z elementów dużego projektu budowy ścieżek pieszo-rowerowych na terenie Gminy Kościerzyna i Miasta Kościerzyna, doprowadzających potok pasażerów do węzła integracyjnego przy miejskim dworcu kolejowym.

Koszt budowy odcinka drogi pieszo-rowerowej z Kościerzyny do Sarnów to ponad 1,4 mln zł, przy dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ścieżka powstaje jako element projektu pt. „Budowa węzła integracyjnego w Kościerzynie połączona z rewitalizacją i adaptacją dworca kolejowego oraz utworzeniem komunikacji zbiorowej w Powiecie Kościerskim” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020.

Termin realizacji projektu to początek stycznia 2022 roku, miejmy nadzieję że nie będzie przesunięty na skutek warunków atmosferycznych.

W toku są również przygotowania do budowy tras rowerowych do Dobrogoszcza i Skorzewa. Wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej do Skorzewa oraz Dobrogoszcza (przy drodze krajowej nr 20) zostanie złożony w tym roku. Pozwolenie w kwestii budowy Linii Transportu Rowerowego do Dobrogoszcza przy drodze gminnej powinno zostać wydane na dniach.

Aktualności

Ważny komunikat dotyczący zmian od 1 stycznia 2024 roku w przyznawaniu świadczenia pielęgnacyjnego oraz świadczenia wspierającego

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie w imieniu Wójta Gminy Kościerzyna działając na podstawie z art. 63 ust. 16 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1429) informuje o zmianach w zasadach dotyczących uprawnień do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego i zasiłku dla opiekuna.

Więcej