Aktualności

Przebudowa trzech ulic w Małym Klinczu w końcu może się rozpocząć

Podpisana została umowa z wykonawcą wyłonionym w przetargu na wybudowanie nowej nawierzchni asfaltowej w Małym Klinczu. Mowa o części ulic Rzemieślniczej, Akacjowej i Leśnej o łącznej długości 0,96 km. Najniższą ofertę, spełniającą wszystkie kryteria przetargowe złożyła firma Dromos z Kartuz. Kwota, za którą do końca sierpnia 2023 roku mają zostać przebudowane ww. ulice to ponad 2,8 mln zł.

Cztery przeprowadzone postępowania przetargowe bardzo dokładnie zweryfikowały koszty tego projektu. Niestety, względem pierwotnego kosztorysu, ostateczna kwota różniła się o prawie milion złotych, który uchwałą Rady Gminy Kościerzyna został na ostatniej sesji „dołożony” do budżetu tego zadania, co dało zielone światło do podpisania umowy.

Dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022 pozyskana przez Gminę Kościerzyna to kwota 874 870 zł.

Przedmiotowe drogi gminne w ramach realizacji inwestycji zostaną ulepszone pod względem standardów bezpieczeństwa ich użytkowników i komfortu podróżowania oraz pod względem jednorodności z innymi drogami gminnymi. Między innymi poprzez: zmianę szerokości jezdni, budowę poboczy w miejscach gdzie te pobocza są zbyt wąskie oraz budowę systemu sieci kanalizacji deszczowej. Ponadto drogi te zostaną objęte nową organizacją ruchu – wprowadzona zostanie strefa zamieszkania (pierwszeństwo pieszych przed pojazdami) na całym odcinku ul. Akacjowej (187081G), ul. Leśnej (187071G) oraz niewielkiej części ul. Rzemieślniczej (187080G – 90m). Na pozostałym fragmencie ul. Rzemieślniczej (350 m) wybudowany zostanie chodnik oraz dwa przejścia dla pieszych. Cały ciąg trzech dróg zyska nowe oświetlenie, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych także po zmroku.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej