Aktualności

Przeciwdziałanie wykorzystaniu seksualnemu dzieci

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przekazuje link udostępniony przez Państwową Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej 15 roku życia,   zawierający ogólnopolskie badania nad problemem przestępczości seksualnej na szkodę dzieci poniżej 15 r.ż. w latach 2017-2020: https://pkdp.gov.pl/baza-wiedzy/raporty-komisji

Podjęcie działań profilaktycznych w/w kwestiach jest efektywne tylko w ramach współpracy wszystkich środowisk, instytucji, których obowiązkiem jest dbanie o dobro dzieci.  W związku z czym Państwowa Komisja zaprasza do podjęcia wspólnych działań merytorycznych. Na stronie www.pkdp.gov.pl w zakładce Bezpieczne wakacje zostały udostępnione materiały w wersji pdf: plakat, scenariusz, pomoce edukacyjne.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej