Aktualności

Przedświątecznie spotkanie Rady Seniorów

W duchu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, z opłatkiem, choinką, przy blasku świec 6 grudnia, na swoim ostatnim w tym roku posiedzeniu spotkała się Rada Seniorów Gminy Kościerzyna.

Przewodnicząca Elżbieta Brzezińska złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczne, do których dołączył się Wójt Grzegorz Piechowski. Były też podziękowania za wsparcie i współpracę przy organizacji wydarzeń dla seniorów, które otrzymali Wójt, Sekretarz Gminy Katarzyna Knopik i Dyrektor Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki Grzegorz Daszkowski. Osobiste życzenia przekazywano sobie łamiąc się opłatkiem. Nie zapomniano o prezentach – każdy z Radnych-Seniorów otrzymał od Wójta kalendarz gminny na 2024 rok.

Rozmowy przy stole toczyły się wokół wspominania mijającego roku i planów na przyszłość. Uroczysta i sympatyczna atmosfera sprzyjała wymianie myśli i poglądów.

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej