Aktualności

herb Gminy Kościerzyna

Przetarg na sprzedaż nieruchomości w Małym Klinczu – ważne informacje

W związku z dużym zainteresowaniem przetargiem na sprzedaż działek gminnych w miejscowości Mały Klincz podajemy orientacyjne godziny przetargów na konkretne działki. Postępowanie przetargowe będzie odbywało się 24 czerwca w sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna budynek C, ul. Strzelecka 9 w Kościerzynie.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo bardzo prosimy o zachowanie obowiązujących obecnie zasad sanitarnych: noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcję dłoni, zachowanie dystansu społecznego oraz przybywanie na wskazane godziny.

Ponadto informujemy, że na większość działek wpłacone zostały co najmniej dwa wadia.

I PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY na sprzedaż:

nieruchomości będących własnością Gminy Kościerzyna położonych w obrębie MAŁY KLINCZ:

  1. działka ozn. nr 250 – godz. 10.00
  2. działka ozn. nr 251 – godz. 10.10
  3. działka ozn. nr  252 – godz. 10.20
  4. działka  ozn. nr 253 – godz. 10.30
  5. działka ozn. nr  254 – godz. 10.40
  6. działka ozn. nr 244 – godz. 10.50
  7. działka ozn. nr 245 – godz. 11.00
  8. działka ozn. nr 246 – godz. 11.10
  9. działka ozn. nr 247 – godz. 11.20
  10. działka ozn. nr 248 – godz. 11.30
  11. działka ozn nr 249 – godz.  11.40

Aktualności

Nie wypalaj traw!

Wiosna to czas, w którym wiele osób w naszym regionie decyduje się na wypalanie traw na nieużytkach rolnych, łąkach czy przydrożnych pasach. Choć dla niektórych może to wydawać się szybkim i tanim sposobem na oczyszczenie terenów, w rzeczywistości wypalanie traw to bardzo niebezpieczna praktyka, która niesie za sobą liczne negatywne skutki zarówno dla środowiska, jak i dla bezpieczeństwa ludzi. W tym roku strażacy na terenie powiatu kościerskiego interweniowali już przy 5 pożarach traw i lasów.

Więcej

Łubiana: ćwiczenia ratownicze i zamknięta droga krajowa

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie informuje, że 18 marca 2025 roku na terenie powiatu kościerskiego- w pobliżu Rozlewni Gazu Łubiana realizowane będą ćwiczenia ratowniczo – gaśnicze, których głównym celem będzie sprawdzenie realizacji wewnętrznego i zewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego dla zakładu dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej Rozlewnia Gazu Łubiana.

Więcej

Zapraszamy na wybory sołeckie

W niedzielę 16 marca 2025 roku w 15 sołectwach Gminy Kościerzyna odbędą się wybory. Mieszkańcy będą wybierać Sołtysów i dodatkowo w 7 sołectwach Rady Sołeckie. Głosować można w wyznaczonych lokalach wyborczych w godzinach 9.00-15.00.

Więcej