Aktualności

Przetargi na budowę dróg

Zakład Komunalny ogłosił dwa przetargi na budowę dróg gminnych.

Pierwszy dotyczy nowej drogi z płyt w miejscowości Kościerzyna-Wybudowanie prowadzącej od granic miasta Kościerzyna (starego wiaduktu) w kierunku zabudowań. Budowa tej drogi została dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach tzw. dróg śródpolnych w kwocie 126 tys. zł.
Droga Kościerzyna Wybudowanie z płyt YOMB o długości 500 m. Wartość dofinansowania 126.090,00 PLN. Termin wykonania do 15.10.2022

Druga ogłoszona w ramach przetargu droga leży na terenie sołectwa Kłobuczyno i prowadzi do miejscowości Piotrowo. To wspólna inicjatywa współfinansowana przez trzy samorządy gminne: gminę Somonino, gminę Stężyca i gminę Kościerzyna. W ramach porozumień do gminy Kościerzyna wpłynęło 270 tys. zł na budowę tej drogi, reszta będzie pochodziła z budżetu gminy Kościerzyna. 
Droga Kłobuczyno (pod Piotrowo) dwa odcinki asfaltowe : pierwszy o długości 218 m. , drugi o długości – 279 m. Łącznie = 489 m. Termin wykonania 15.10.2022

Otwarcie ofert w przetargu 3 sierpnia br.

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej