Aktualności

Przetargi na budowę dróg

Zakład Komunalny ogłosił dwa przetargi na budowę dróg gminnych.

Pierwszy dotyczy nowej drogi z płyt w miejscowości Kościerzyna-Wybudowanie prowadzącej od granic miasta Kościerzyna (starego wiaduktu) w kierunku zabudowań. Budowa tej drogi została dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach tzw. dróg śródpolnych w kwocie 126 tys. zł.
Droga Kościerzyna Wybudowanie z płyt YOMB o długości 500 m. Wartość dofinansowania 126.090,00 PLN. Termin wykonania do 15.10.2022

Druga ogłoszona w ramach przetargu droga leży na terenie sołectwa Kłobuczyno i prowadzi do miejscowości Piotrowo. To wspólna inicjatywa współfinansowana przez trzy samorządy gminne: gminę Somonino, gminę Stężyca i gminę Kościerzyna. W ramach porozumień do gminy Kościerzyna wpłynęło 270 tys. zł na budowę tej drogi, reszta będzie pochodziła z budżetu gminy Kościerzyna. 
Droga Kłobuczyno (pod Piotrowo) dwa odcinki asfaltowe : pierwszy o długości 218 m. , drugi o długości – 279 m. Łącznie = 489 m. Termin wykonania 15.10.2022

Otwarcie ofert w przetargu 3 sierpnia br.

Aktualności

V BIESIADA SENIORÓW Gminy Kościerzyna w Loryńcu

W środę, 10 sierpnia 2022 r. w Loryńcu miała miejsce jubileuszowa, bo piąta już z kolei Biesiada Seniorów Gminy Kościerzyna. Udaną imprezę pod patronatem wójta Grzegorza Piechowskiego zorganizowali: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki z dyrektorem Grzegorzem Daszkowskim, Rada Seniorów z przewodniczącą Elżbietą Brzezińską oraz wiceprzewodniczącą Ewą Nowak, Koło Gospodyń Wiejskich z prezes i sołtys Bernardą Pellowską. Oprócz wyżej wymienionych uczestników V Biesiady wspierali zawsze życzliwa seniorom sekretarz Katarzyna Knopik i zastępca wójta Grzegorz Świtała. O rozmachu imprezy świadczy wielka ilość osób przybyłych do Loryńca, bo ponad 300 seniorów.

Więcej

Za nami 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci

Uśmiech na twarzach dzieci i duma w sercach rodziców, tak można najprościej podsumować 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci, który odbył się w dniu 11 sierpnia na stadionie sportowym w Łubianie.

Więcej

Rodzinne Spływy Kajakowe w Sołectwie Czarlina

Na przełomie lipca i sierpnia, jak co roku w ramach wspólnej integracji oraz aktywnego niedzielnego wypoczynku, z inicjatywy sołtysa Czarliny organizowany jest spływ kajakowy na terenie kompleksów wodnych gminy Kościerzyna. Tegoroczny ze względu na dużą ilość chętnych rozłożono na dwa dni w odstępie dwutygodniowym.

Więcej