Aktualności

Przygoda z żaglami trwa!

Młodzież biorąca udział w projekcie „Kaszubskie Żagle Wiedzy” cały czas poszerza swoje umiejętności żeglarskie. Obecnie na jeziorze Garczyn trwają zajęcia szkoleniowe, które pozwolą wykorzystać nabytą dotychczas wiedzę.

W trakcie realizacji projektów edukacyjnych dotyczących m.in. teorii żeglowania, budowy łodzi, ratownictwa wodnego, nawigacji i biologii wód uczniowie zapoznali się z niezbędną teorią. „Pierwsze kroki” na wodzie stawiali w czasie biwaków edukacyjnych. Teraz pod czujnym okiem instruktorów UKS Wodniacy Garczyn nabywają niezbędnych umiejętności praktycznych.

Realizacja zajęć dofinansowana jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnicy projektu mają przyjemność, jako jedni z pierwszych, szkolić się i pływać na nowo zakupionych przez gminę Kościerzyna łodziach żaglowych Mariner 19. To pięcioosobowe jachty żaglowe o długości 5,80 m, szerokości 2,08 m oraz powierzchni żagli 15,85 m2 ). Żaglówki zostały zakupione w ramach inicjatywy „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z morzem” i już są wykorzystywane przez naszych młodych mieszkańców do nauki żeglarstwa. Łodzie noszą nazwy miejscowości, z których szkoły biorą udział w gminnym projekcie związanym z nauką żeglarska – „Kaszubskie Żagle Wiedzy”, tj. : „Skorzewo”, „Łubiana”, „Nowy Klincz”, „Wielki Klincz”, „Korne” i „Wdzydze”. W trakcie zajęć młodzi adepci żeglarstwa nabywają umiejętności praktycznych, takich jak: praca załogi i bezpieczna eksploatacja jachtu, manewry pod żaglami, czy prace bosmańskie, a przy tym świetnie bawią się nad wodą!

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej