Aktualności

Przygotowania do sezonu zimowego ruszyły

Co lato uzbiera, to zima pożera – mówi stare, ludowe przysłowie. Zakład Komunalny Gminy Kościerzyna, wychodzi z założenia, że przezorny zawsze ubezpieczony i już przygotowuje się do sezonu zimowego. Pierwszy krok: zakup posypywarki.

Tym razem to drogowcy zaskoczą zimę, a nie odwrotnie! Do walki z zalegającym na gminnych drogach śniegiem już gotowa jest posypywarka do rozrzucania piasku i soli drogowej firmy OZAMET Sp. z o.o. z Olsztyna o pojemności 4,5 m3 i szerokości posypywania 5,00 m. Zakład Komunalny nabył ją za kwotę 83 640,00 zł (brutto) pochodzącą w 100% z budżetu Gminy Kościerzyna.

Sprzęt będzie służył do zwalczania śliskości zimowej na drogach gminnych o nawierzchniach utwardzonych na terenie naszej gminy już od najbliższego sezonu zimowego.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej