Aktualności

Przygotowanie do budowy ścieżki Wielki Klincz – Nowy Barkoczyn

Trwają prace przygotowawcze do realizacji kolejnego odcinka ścieżki rowerowej w Wielkim Klinczu.

Do Starostwa Powiatowego w Kościerzynie został złożony projekt budowy kolejnego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej między Wielkim Klinczem a granicą gminy Kościerzyna i gminy Nowa Karczma. Celem złożonej dokumentacji jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Dodatkowo, dzięki dobrej współpracy z firmą Energa Operator, zdemontowany został stojący w kolizji z planowanym przebiegiem ścieżki słup energetyczny przy ul. Kościerskiej w Wielkim Klinczu. Nowy słup został tak posadowiony, aby umożliwić w tym miejscu budowę ścieżki o szerokości 2,5 m. Bardzo dziękujemy za przychylność firmy Energa Operator!

Inwestycja budowy ścieżki jest zaplanowana po podpisaniu umowy dotyczącej Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w kolejnych latach.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej