Aktualności

Przygotuj się do egzaminów dzięki kursom on-line

Do egzaminów maturalnych i ósmoklasistów naszej młodzieży w maju zostały już tylko 4 miesiące! Już od 30 stycznia uczniowie naszego Powiatu mogą dołączyć do intensywnych kursów on-line przygotowujących do egzaminu maturalnego i ósmoklasisty.

Przypominamy, że dzięki współpracy Powiatu Kościerskiego z Fundacją Miasto i Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego Pani Alicja Żurawska, starosta kościerski, uzyskała dla naszej młodzieży szkolnej upust w wysokości 70% od ceny podstawowej na kursy online przygotowujące do najważniejszych w ich życiu egzaminów: maturalnego i ósmoklasisty!

Co zyskają uczniowie?

 • dowiedzą się, jakie są strategie rozwiązywana zadań egzaminacyjnych,
 • omówią z nauczycielem kluczowe zagadnienia egzaminacyjne,
 • zrozumieją, z czym mają problem na lekcjach w szkole,
 • nadrobią zaległości.

Co o kursach mówią nauczyciele prowadzący zajęcia? – Nauka może być fajna a egzaminy proste. Ważne, żeby się nie przejmować a bawiąc edukować. Razem z nami odkryjesz praktyczne podejście do nauki – metody zdawania egzaminów połączone z ciekawym przedstawieniem wiedzy!

Co otrzymają rodzice?

 • korzystną cenę za intensywny kurs przygotowujący do egzaminów,
 • 262,50 zł za kurs z jednego przedmiotu przy cenie podstawowej za kurs 875 zł.,
 • wsparcie i pomoc dla swoich dzieci.

Intensywne kursy dla maturzystów i uczniów klas ósmych  składają się z 25 godzin lekcyjnych (na jeden przedmiot), prowadzonych w formule online (2 x w tygodniu). Jednocześnie informujemy, że nadal dostępne są także kursy podstawowe, które zostały uruchomione 7 grudnia 2022 r.
Zajęcia prowadzone są na nowoczesnej platformie e-learningowej w formie wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom, z dostępem do VOD z minionych lekcji.

Uczniowie mają do wyboru 3 przedmioty egzaminacyjne:

 • matematyka,
 • język polski,
 • język angielski.

Aby skorzystać z kursu należy:

 • wejść na stronę  https://sklep.lecturus.pl/ wpisać swój kod pocztowy i wygenerować kod rabatowy,
 • umieścić w koszyku wybrany kurs,  zaznaczyć „Mam kupon rabatowy”, wpisać wcześniej wygenerowany kod i wcisnąć „użyj”. Kwota do zapłaty automatycznie aktualizuje się do 262,50 zł. za 1 kurs,
 • dalej należy postąpić zgodnie ze wskazówkami; po zakończeniu transakcji na podany adres e-mail zostanie przesłany kod dostępu,
 • wejść na stronę https://www.lecturusjunior.pl/ i zarejestrować się otrzymanym kodem dostępu.

Przykładowe lekcje znajdą Państwo na kanale Lecturus Junior na YT https://www.youtube.com/@lecturusjunior/videos

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych: https://fundacjamiasto.pl/ oraz https://lecturus.pl/

Dodatkowych informacji udzielają: Lecturus Junior tel. 733 801 700 oraz pracownicy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kościerzynie tel. 58 694 05 46.

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej