Aktualności

na zdjęciu zawodnicy Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach

Puchar Polski w Pływaniu w Płetwach

W dniach 16-17 czerwca 2022 na pływalni Aqua Centrum w Kościerzynie odbyła się II Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Do Kościerzyny przyjechało ponad 150 zawodników, którzy tradycyjnie rywalizowali w pięciu grupach wiekowych: Kategoria E – 11 lat i mniej, D – 12-13 lat, C – 14-15 la, B – 16-17 lat oraz A – 18 i więcej. Oczywiście z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Podczas zawodów rozegrano wyścigi na dystansach 50, 100, 200 i 400m zarówno w płetwach bi-fins, jak i w monopłetwie. Dodatkowo zawodnicy rywalizowali w konkurencji podwodnej w monopłetwie na dezdechu w kategorii E i D na dystansie 25m, a w kategorii C, B i A na odcinku 50m.

Organizatorem zawodów tradycyjnie już od kilku lat jest klub UKS Wodniacy Garczyn i tak było i tym razem. Zawody dofinansowało Miasto Kościerzyna, a uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Michał Majewski wraz z kierownikiem zawodów Michałem Zarachem.

W rywalizacji wzięły udział aż 3 kluby z terenu Powiatu Kościerskiego, czyli UKS Manta Kościerzyna, UKS Wodniacy Garczyn i nowo powstały w tym roku Klub Sportowy Aqua Sport Kościerzyna.

Największym sukcesem pochwalić się może Szymon Kropidłowski z Manty, który ustanowił nowy rekord Polski na dystansie 100bf. Nowe rekordy Polski ustanowiła także Wiktoria Krasnokutska na 200sf w kategorii B, Julia Małachowska z Delfinka Chodzież na dystansach 50AP i 100sf oraz ich klubowy kolega Kamil Pietras na dystansie 400sf w kategorii B.

Jeżeli chodzi o zdobycze medalowe UKS Wodniacy Garczyn, to z medali cieszyła się Nina Kucharska z kategorii E na dystansach 100sf(brąz) i 200sf(srebro) oraz Kaja Lellek także na dystansie 200sf(brąz). Wśród chłopców w najmłodszej grupie wiekowej najlepiej zaprezentował się Arkadiusz Sędzicki, który zdobył 2 brązowe medale w konkurencjach 100 i 200sf.

KS Aqua Sport pochwalić się może 4 medalami Moniki Zarach w kategorii E(2 złote w konkurencji 200 i 400sf oraz 2 srebrne w konkurencji 25ap i 100sf), 3 medalami Wiktorii Lellek w kategorii D(srebro w konkurencji 25ap i 2 medale brązowe na dystansie 50 i 100sf). Po 2 medale dołożyli: Anna Szybalska w kategorii C(złoto na 200sf i srebro na 400sf), Filip Komar w kategorii D(złoto na 50bf i srebro na 100bf) oraz Daria Freda w kategorii B(2 brązowe krążki w konkurencji 50 i 100bf), a po jednym brązowym medalu dołożyli Filip Hinc na dystansie 50sf i Jan Marchewicz na dystansie 400sf. Rewelacyjnie popłynęła sztafeta dziewcząt, które w kategorii OPEN zajęły 3 miejsce.

Ogromne podziękowania przy organizacji zawodów i wsparciu finansowemu należą się firmie Kruszywa Polskie oraz Urzędowi Miasta, a także firmom Hoch i Repiński Transport oraz Aqua Centrum za udostępnienie obiektu na te prestiżowe zawody.

Nadesłane

Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Więcej

Wdzydze. Odbyły się I Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

Za nami pierwsze regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego! Było to wielkie święto żeglarstwa. 23 września we Wdzydzach spotkali się uczniowie z całego województwa biorący udział w projekcie „Pomorskie Żagle Wiedzy”. Sprawdzili nabyte w trakcie obozów i warsztatów umiejętności oraz przetestowali jachty kupione w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z Morzem”.

Więcej

Widoczne postępy w rozbudowie oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu

Trwają intensywne prace na oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu. Inwestycja warta ponad 6,35 mln zł powinna zostać zakończona do końca grudnia 2022 roku. Oczyszczalnia ta na dzień dzisiejszy obsługuje aglomerację ściekową o nazwie „Wielki Klincz”, obejmującą następujące miejscowości: Niedamowo, Dębogóry, Wielki Podleś, Kaliska Kościerskie, Kościerska Huta, Dobrogoszcz, Mały Klincz, Skorzewo, Kościerzyna Wybudowanie, Nowa Wieś Kościerska, Nowy Klincz i Wielki Klincz.

Więcej