Aktualności

na zdjęciu zawodnicy Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach

Puchar Polski w Pływaniu w Płetwach

W dniach 16-17 czerwca 2022 na pływalni Aqua Centrum w Kościerzynie odbyła się II Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Do Kościerzyny przyjechało ponad 150 zawodników, którzy tradycyjnie rywalizowali w pięciu grupach wiekowych: Kategoria E – 11 lat i mniej, D – 12-13 lat, C – 14-15 la, B – 16-17 lat oraz A – 18 i więcej. Oczywiście z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Podczas zawodów rozegrano wyścigi na dystansach 50, 100, 200 i 400m zarówno w płetwach bi-fins, jak i w monopłetwie. Dodatkowo zawodnicy rywalizowali w konkurencji podwodnej w monopłetwie na dezdechu w kategorii E i D na dystansie 25m, a w kategorii C, B i A na odcinku 50m.

Organizatorem zawodów tradycyjnie już od kilku lat jest klub UKS Wodniacy Garczyn i tak było i tym razem. Zawody dofinansowało Miasto Kościerzyna, a uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Michał Majewski wraz z kierownikiem zawodów Michałem Zarachem.

W rywalizacji wzięły udział aż 3 kluby z terenu Powiatu Kościerskiego, czyli UKS Manta Kościerzyna, UKS Wodniacy Garczyn i nowo powstały w tym roku Klub Sportowy Aqua Sport Kościerzyna.

Największym sukcesem pochwalić się może Szymon Kropidłowski z Manty, który ustanowił nowy rekord Polski na dystansie 100bf. Nowe rekordy Polski ustanowiła także Wiktoria Krasnokutska na 200sf w kategorii B, Julia Małachowska z Delfinka Chodzież na dystansach 50AP i 100sf oraz ich klubowy kolega Kamil Pietras na dystansie 400sf w kategorii B.

Jeżeli chodzi o zdobycze medalowe UKS Wodniacy Garczyn, to z medali cieszyła się Nina Kucharska z kategorii E na dystansach 100sf(brąz) i 200sf(srebro) oraz Kaja Lellek także na dystansie 200sf(brąz). Wśród chłopców w najmłodszej grupie wiekowej najlepiej zaprezentował się Arkadiusz Sędzicki, który zdobył 2 brązowe medale w konkurencjach 100 i 200sf.

KS Aqua Sport pochwalić się może 4 medalami Moniki Zarach w kategorii E(2 złote w konkurencji 200 i 400sf oraz 2 srebrne w konkurencji 25ap i 100sf), 3 medalami Wiktorii Lellek w kategorii D(srebro w konkurencji 25ap i 2 medale brązowe na dystansie 50 i 100sf). Po 2 medale dołożyli: Anna Szybalska w kategorii C(złoto na 200sf i srebro na 400sf), Filip Komar w kategorii D(złoto na 50bf i srebro na 100bf) oraz Daria Freda w kategorii B(2 brązowe krążki w konkurencji 50 i 100bf), a po jednym brązowym medalu dołożyli Filip Hinc na dystansie 50sf i Jan Marchewicz na dystansie 400sf. Rewelacyjnie popłynęła sztafeta dziewcząt, które w kategorii OPEN zajęły 3 miejsce.

Ogromne podziękowania przy organizacji zawodów i wsparciu finansowemu należą się firmie Kruszywa Polskie oraz Urzędowi Miasta, a także firmom Hoch i Repiński Transport oraz Aqua Centrum za udostępnienie obiektu na te prestiżowe zawody.

Nadesłane

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Więcej