Aktualności

Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

W piątek 22 września 2023 r. odbyły się w Pucku II Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego w klasie Mariner 19.  W wyścigu na Zatoce Puckiej startowali młodzi żeglarze pomorskich szkół oraz przedstawiciele gmin.

W regatach na wodach Zatoki Puckiej wystartowali uczniowie ze szkół biorących udział w Programie Edukacji Morskiej oraz przedstawiciele pomorskich gmin, którzy pływali na łodziach zakupionych w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na stulecie zaślubin Polski z morzem” przygotowanego przez samorząd województwa pomorskiego.

Gminę Kościerzyna w regatach młodzieżowych reprezentowali uczestnicy realizowanego w ubiegłym roku szkolnym projektu „Kaszubskie Żagle Wiedzy”, którzy po raz pierwszy mieli okazję żeglować po wodach morskich.

Załoga młodzieżowa popłynęła w składzie:

  1. Maksymilian Meier – sternik
  2. Wiktoria Eron
  3. Julia Ostrowska
  4. Malwina Wysocka

Oficjalna reprezentacja Gminy Kościerzyna popłynęła w składzie:

  1. Paweł Dorawa – sternik
  2. Katarzyna Stencel
  3. Grzegorz Daszkowski
  4. Grzegorz Formela

Wszystkim uczestnikom regat gratulujemy wytrwałości i odwagi i życzymy dalszych pomyślnych wiatrów.

Szerzej z wydarzeniem można zapoznać się tutaj:

https://pomorskie.eu/zakonczyly-sie-regaty-na-zatoce-puckiej-kto-w-tym-roku-zwyciezyl-w-wyscigu-i-zdobyl-puchar-marszalka/
https://zeglarski.info/artykuly/regaty-o-puchar-marszalka-wojewodztwa-pomorskiego-czyli-zagle-i-edukacja-w-pucku/
https://www.facebook.com/watch/?v=703559251625859

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej