Aktualności

Rekordowe Mistrzostwa Polski zawodników Olimpijczyka Skorzewo

W dniach 20-21 maja w Grudziądzu odbywały się Mistrzostwa Polski ZSS „Sprawni – Razem” w lekkiej atletyce, w których znakomicie spisali się zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo zdobywając 10 medali: 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe!  

Już w pierwszej konkurencji zawodów, w biegu na 100m mężczyzn, zwyciężył Oskar Wilma a na trzecim miejscu finiszował Piotr Kiełpin.  Na dystansie 400m bezkonkurencyjny był Daniel Pek, który także odniósł zwycięstwo na w biegu na 800m. Amadeusz Reiss wywalczył brązowy medal w biegu na dystansie 5000m.  Dwa srebrne medale zdobył Łukasz Walczak w konkurencjach pchnięcia kulą i rzutu dyskiem.  Znakomicie spisał się także debiutujący na zawodach mistrzowskich Adrian Bielski, który wywalczył brązowy medal na dystansie 800m.

Na zakończenie pierwszego dnia rozegrano biegi sztafetowe 4x100m, w których bezkonkurencyjna była ekipa Olimpijczyka Skorzewo. Złoty medal w sztafecie wywalczyli: Adrian Bielski, Oskar Wilma, Piotr Kiełpin i Daniel Pek.

W drugim dniu mistrzostw brązowy medal na dystansie 200m wywalczył Oskar Wilma. W tym samy biegu 5 miejsce zajął Piotr Kiełpin. Na dystansie 1500m rywalizował Amadeusz Reiss i ukończył bieg tuż za podium, na 4 miejscu.

To był historyczny, rekordowy występ zawodników UKS Olimpijczyk w Mistrzostwach Polski „Sprawni – Razem”, w których rywalizują sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną. 

Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom a także trenerom: Leszkowi Zblewskiemu i Dawidowi Żołądkowi. 

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Gminy Kościerzyna oraz Powiatu Kościerskiego. Sukcesy naszych paralekkoatletów nie były by możliwe bez owocnej współpracy z Polskim Związkiem Niepełnosprawnych START i Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno-Sportowym Szansa Start Gdańsk. Podziękowania należą się także sponsorom: Visline sp. z o.o. EKO-PIL, Nandruk  oraz PB Górski za wspieranie profesjonalnego przygotowania zawodników.

Nadesłane: UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Badania ankietowe GUS

Główny Urząd Statyczny informuje, że w dniach 15-31 lipca prowadzi badania ankietowe „Koniunktura w gospodarstwach rolnych AK-R”.

Więcej

Zamknięta droga w Kaliskach Kościerskich

Zakład Komunalny informuje, że w dniach 22.07-14.08 planowana jest przebudowa nawierzchni gruntowej drogi dz. 58/1 i 230/2 obręb Kaliska Kościerskie. Droga ta będzie nieprzejezdna na odcinku 700 m od granicy gminy Stężyca (Sikorzyno) w kierunku Kalisk Kościerskich.

Więcej