Aktualności

Rodzina na medal – kolejne sukcesy naszych karateków

W ostatnią sobotę, tj. 13 05 2023 w Hali Sportowej Akademii Marynarki Wojennej RP w Gdyni odbyły się bardzo prestiżowe zawody XIII BALTIC CUP zorganizowane przez KARATE KLUB GDYNIA w osobie senseia Bartosza Domrazek – 4 DAN wielokrotnego mistrza Polski i Europy, sędzię klasy międzynarodowej oraz Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego. Wśród 323 zawodników całego kraju nie zabrakło także mieszkańców naszej Gminy.

Rodzina Święćkowskich z sołectwa Cząstkowo i tym razem wróciła z medalami i tak:
Monika – II miejsce w Kata i srebro,
Wiktoria – II miejsce w Kata i srebro,
Kornelia – IV miejsce punktowane
natomiast ojciec rodziny Ryszard zdobył brąz zajmując III miejsce w Kata mężczyzn i V w Kumite.

Klub Inazyma w klasyfikacji medalowej zajął 3 miejsce na 17 klubów startujących w mistrzostwach.

Rodzina de Janauis Święćkowskich z Fingrowej Huty ćwiczą w Karate Klub Inazuma sekcja Karsin pod kierunkiem senseia Marka Szyca i czekają ich już niedługo kolejne zawody.

Jak zwykle trzymamy kciuki!

Materiały nadesłane

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej