Aktualności

Rodzina Święćkowskich odnosi kolejne sukcesy

Karate Klub „Inazuma” pod kierunkiem Senseia Marek Szyca i jego syna Adriana wraca jako drugi w kwalifikacji medalowej! To historyczne zwycięstwo w odbywających się w Wejherowie Otwartych Mistrzostwach Pomorza w Karate Tradycyjnym.

W zawodach startowało 320 zawodników z 11 klubów. Od „Inazumy” lepszy był tylko Karate Klub Wejherowo. 

Do tego sukcesu mocno przyczyniła się ćwiczącą w Klubie w Karsinie rodzina  z Sołectwa Częstkowo. Święćkowscy wracają z jednym złotem i dwoma punktowanymi 4 miejscami!

Pani Monika ponownie została Mistrzynią Pomorza. Wiktoria w bardzo mocnej grupie była 6, a Kornelia 5 w Kata. Było blisko…
Pan Ryszard (pomimo niedyspozycji: zapalenia oskrzeli) wywalczył 4 miejsce w Kata i 4 w Kumite. Rodzina idzie za ciosem i w najbliższą sobotę najmłodsza Kornelia wystartuje w Turnieju Międzynarodowym Karate w Krakowie.

Mat. nadesłane

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej