Aktualności

na zdjęciu uczestnicy spływu kajakowego

Rodzinne Spływy Kajakowe w Sołectwie Czarlina

Na przełomie lipca i sierpnia, jak co roku  w ramach wspólnej  integracji  oraz aktywnego niedzielnego wypoczynku, z inicjatywy sołtysa Czarliny  organizowany jest  spływ kajakowy na terenie kompleksów wodnych  gminy Kościerzyna. Tegoroczny ze względu na dużą ilość chętnych rozłożono  na dwa dni w odstępie dwutygodniowym.

Pierwszy spływ odbył się w dniu 24 lipca szlakiem kajakowym z Lipusza do Czarliny, rzeką Wda na trasie o długości ponad 20 km, w którym uczestniczyła 46-osobowa grupa mieszkańców sołectwa i emerytów Koła SEiRP w Kościerzynie z rodzinami.

W dniu 7 sierpnia 2022 r. zorganizowano drugi spływ – szlakiem 4 jezior (Szarlota – Mielnica – Żołnowo – Słupinko) oraz rzekami Trzebiocha i Wda na trasie Szarlota-Czarlin, w którym uczestniczyły 24 osoby, a łączna długość trasy liczyła około 20 km.  W obu spływach trasa przebiegała z licznymi przeszkodami w postaci powalonych drzew spowodowanych lipcową nawałnicą oraz mostów  (Rybaki, Grzybowo i Grzybowski Młyn), które stanowiły  dodatkowe atrakcje i wymagały od uczestników nabytych sprawności wodniackich. Pokonanie tras z przerwami przeznaczonymi na regenerację sił  zajęło ponad 5 godzin.  Zakończeniem udanych spływów, z których uczestnicy wrócili  w dobrych nastrojach, było wspólne ognisko z kiełbaską w Czarlinie, przy którym dominowały wspomnienia ze spływów i wspólne dyskusje z planami nad kontynuację form aktywności i zdrowego trybu życia, a przede wszystkim wspólnej integracji. Dodatkowym elementem sprzyjającym spływom była idealna pogoda.

Serdeczne podziękowania dla uczestników spływu za dobrą zabawę i atmosferę.

Sołtys Czarliny Józef Landowski

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do dzierżawy

Więcej

W Gminie Kościerzyna odbyły się Dni Seniora

Prawie 1000 seniorów wzięło udział w uroczystościach, które odbyły się w Gminie Kościerzyna. W tym roku w nowej formule, przy współpracy gminnych szkół podstawowych, zorganizowano 9 spotkań, na które zaproszono osoby 60+ ze wszystkich miejscowości naszej gminy.

Więcej

Trwają przygotowania do budowy mieszkań w Małym Klinczu

3 października 2022 roku w Kolbudach kolejny raz spotkali się przedstawiciele Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz 19 pomorskich samorządów wchodzących w skład Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Pomorze sp. z o.o. W posiedzeniu uczestniczył również Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski.

Więcej