Aktualności

na zdjęciu uczestnicy spływu kajakowego

Rodzinne Spływy Kajakowe w Sołectwie Czarlina

Na przełomie lipca i sierpnia, jak co roku  w ramach wspólnej  integracji  oraz aktywnego niedzielnego wypoczynku, z inicjatywy sołtysa Czarliny  organizowany jest  spływ kajakowy na terenie kompleksów wodnych  gminy Kościerzyna. Tegoroczny ze względu na dużą ilość chętnych rozłożono  na dwa dni w odstępie dwutygodniowym.

Pierwszy spływ odbył się w dniu 24 lipca szlakiem kajakowym z Lipusza do Czarliny, rzeką Wda na trasie o długości ponad 20 km, w którym uczestniczyła 46-osobowa grupa mieszkańców sołectwa i emerytów Koła SEiRP w Kościerzynie z rodzinami.

W dniu 7 sierpnia 2022 r. zorganizowano drugi spływ – szlakiem 4 jezior (Szarlota – Mielnica – Żołnowo – Słupinko) oraz rzekami Trzebiocha i Wda na trasie Szarlota-Czarlin, w którym uczestniczyły 24 osoby, a łączna długość trasy liczyła około 20 km.  W obu spływach trasa przebiegała z licznymi przeszkodami w postaci powalonych drzew spowodowanych lipcową nawałnicą oraz mostów  (Rybaki, Grzybowo i Grzybowski Młyn), które stanowiły  dodatkowe atrakcje i wymagały od uczestników nabytych sprawności wodniackich. Pokonanie tras z przerwami przeznaczonymi na regenerację sił  zajęło ponad 5 godzin.  Zakończeniem udanych spływów, z których uczestnicy wrócili  w dobrych nastrojach, było wspólne ognisko z kiełbaską w Czarlinie, przy którym dominowały wspomnienia ze spływów i wspólne dyskusje z planami nad kontynuację form aktywności i zdrowego trybu życia, a przede wszystkim wspólnej integracji. Dodatkowym elementem sprzyjającym spływom była idealna pogoda.

Serdeczne podziękowania dla uczestników spływu za dobrą zabawę i atmosferę.

Sołtys Czarliny Józef Landowski

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Więcej