Aktualności

Rusza Międzynarodowy Festiwal Folkloru!

Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”! Zespoły zdążyły się ze sobą poznać podczas wtorkowego wieczorku integracyjnego w Brusach. Dzisiaj odbędzie się uroczysty przemarsz i koncert inauguracyjny w Wielu, a w czwartek, piątek i sobotę zespoły z całego świata wystąpią na festiwalowych scenach, między innymi we Wdzydzach.

W tegorocznym festiwalu bierze udział piętnaście zespołów – osiem polskich i siedem zagranicznych. Kaszubi goszczą w tym roku: grupę Tongariki z Chile, Alma Zahorí z Kostaryki, Cantareu z Portugalii, Folklor Dansemble Amersfoort z Holandii, Urpin ze Słowacji, Tine Roźanc ze Słowenii i Kellarious z Włoch. Region kaszubski reprezentują zespoły: Bławatki z Chojnic, Kaszubskie Nuty z Nowego Klincza, Kaszuby z Wiela i Karsina, Kościerzyna z Kościerzyny, Kaszuby z Chojnic, Ziemia Czerska z Czerska, Kaszubski Zespół Dziecięcy z Wiela oraz Krëbane z Brus.

Zgodnie z tradycją festiwal rozpocznie się od przemarszu zespołów ulicami Wiela oraz koncertem inauguracyjnym. To już dzisiaj o 19.00.

„Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” współorganizują: Gmina Brusy, Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, Gmina Karsin, Gmina Czersk, Gmina Kościerzyna i Miasto Kościerzyna.  

Serdecznie zapraszamy na koncerty do Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach! Czeka nas barwna, folklorystyczna uczta!

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej