Aktualności

RYTM ZAKOŃCZYŁ SEZON Z TYTUŁAMI MISTRZÓW I WICEMISTRZÓW

Tancerze Rytmu od wielu lat odnoszą znakomite sukcesy taneczne i należą do ścisłej czołówki tanecznej w Polsce. Wysoki poziom tego kościerskiego zespołu potwierdził także miniony sezon 2023. Zespół wziął udział w Mistrzostwach Polski, Ogólnopolskich Turniejach Tańca oraz Mistrzostwach Europy i Świata.

Ostatnie Mistrzostwa Świata IDO odbyły się w październiku br. Wzięło w nich udział ponad 30 krajów z całego świata, m.in. z Cypru, Czech, Danii, Finlandii, Niemiec, Włoch, Litwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Południowej Afryki, Szwecji, Szwajcarii, Turcji , Kanady, Macedonii, Mołdawii, Anglii, Bośni i Hercegowiny, Węgier, Norwegii, Ukrainy, Austrii, Estonii, Francji czy Czarnogóry.

Najwyższą lokatę zajęła mini formacja Rytm UP, która uklasyfikowała się w pierwszej 10 na świecie.

Zespół RYTM jest również aktualnym Mistrzem Polski w hip-hopie w kategorii mini formacji 31+, wicemistrzem w kategorii formacji 13-16 lat oraz w kategorii mini formacji 9-12 lat, a także Mistrzem Europy w kategorii mini formacji 31+.

Wszystkie grupy reprezentacyjne Studia Tańca DANCE&Rytm trenuje Łukasz Troka. 

Na swoim koncie zespół posiada obecnie następujące tytuły:

  • Mistrza Europy, 
  • Mistrza Polski,
  • II Wicemistrza Polski,
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie United Dance Arena,
  • II  miejsce w Ogólnopolskim Konkursie United Dance Arena,
  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie United Dance Arena,
  • IX miejsce w Mistrzostwach Świata,
  • Półfinalisty Mistrzostw Świata.

Gratulujemy wszystkim tancerzom Rytmu i trenerowi Łukaszowi Troce za ogrom pracy nad choreografiami, dzięki którym zespół mógł reprezentować Kościerzynę, powiat, gminę, województwo oraz kraj wśród najlepszych tancerzy na Świecie.

Podsumowując, dla całego zespołu Rytm, był to bardzo udany sezon taneczny, podczas którego wszystkie formacje zdobyły prestiżowe tytuły.

Po raz kolejny tancerze z kościerskiego Rytmu wzięli udział w Mistrzostwach Świata, które w tym roku odbyły się w Kielcach, które odbyły się w dniach od 23 do 27.

Zdolne ekipy taneczne Rytmu ze Studia Tańca DANCE&Rytm w Kościerzynie pokazały swój taneczny talent podczas ostatnich mistrzostw Europy

Zespół RYTM – mistrzowie i wicemistrzowie Polski w hip-hopie mogli zaprezentować się na Mistrzostwach Europy zorganizowanych przez najbardziej prestiżową federację na świecie – International Dance Organization.

Rytm UP  jest jedną z 6 grup reprezentacyjnych Studio Tańca DANCE&Rytm, Wszystkie formacje i mini formacje trenuje Łukasz Troka. Tancerze RYTMU co roku reprezentują Polskę na międzynarodowych zawodach tanecznych w Mistrzostwa Europy jak i w Mistrzostwach Świata. W zawodach wzięły udział reprezentacje narodowe z 20 państw, podczas których zabrzmiał dla RTMU Mazurek Dąbrowskiego.

Podsumowując, był to bardzo udany sezon taneczny zespołu Rytm, podczas którego zdobył: tytuł Mistrza Europy, Mistrza i Wicemistrzów Polski.

Tancerze Rytmu od wielu lat odnoszą niesamowite sukcesy taneczne i należą do ścisłej czołówki tanecznej w Polsce.

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej