Aktualności

RYTM ZAKOŃCZYŁ SEZON Z TYTUŁAMI MISTRZÓW I WICEMISTRZÓW

Tancerze Rytmu od wielu lat odnoszą znakomite sukcesy taneczne i należą do ścisłej czołówki tanecznej w Polsce. Wysoki poziom tego kościerskiego zespołu potwierdził także miniony sezon 2023. Zespół wziął udział w Mistrzostwach Polski, Ogólnopolskich Turniejach Tańca oraz Mistrzostwach Europy i Świata.

Ostatnie Mistrzostwa Świata IDO odbyły się w październiku br. Wzięło w nich udział ponad 30 krajów z całego świata, m.in. z Cypru, Czech, Danii, Finlandii, Niemiec, Włoch, Litwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Południowej Afryki, Szwecji, Szwajcarii, Turcji , Kanady, Macedonii, Mołdawii, Anglii, Bośni i Hercegowiny, Węgier, Norwegii, Ukrainy, Austrii, Estonii, Francji czy Czarnogóry.

Najwyższą lokatę zajęła mini formacja Rytm UP, która uklasyfikowała się w pierwszej 10 na świecie.

Zespół RYTM jest również aktualnym Mistrzem Polski w hip-hopie w kategorii mini formacji 31+, wicemistrzem w kategorii formacji 13-16 lat oraz w kategorii mini formacji 9-12 lat, a także Mistrzem Europy w kategorii mini formacji 31+.

Wszystkie grupy reprezentacyjne Studia Tańca DANCE&Rytm trenuje Łukasz Troka. 

Na swoim koncie zespół posiada obecnie następujące tytuły:

  • Mistrza Europy, 
  • Mistrza Polski,
  • II Wicemistrza Polski,
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie United Dance Arena,
  • II  miejsce w Ogólnopolskim Konkursie United Dance Arena,
  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie United Dance Arena,
  • IX miejsce w Mistrzostwach Świata,
  • Półfinalisty Mistrzostw Świata.

Gratulujemy wszystkim tancerzom Rytmu i trenerowi Łukaszowi Troce za ogrom pracy nad choreografiami, dzięki którym zespół mógł reprezentować Kościerzynę, powiat, gminę, województwo oraz kraj wśród najlepszych tancerzy na Świecie.

Podsumowując, dla całego zespołu Rytm, był to bardzo udany sezon taneczny, podczas którego wszystkie formacje zdobyły prestiżowe tytuły.

Po raz kolejny tancerze z kościerskiego Rytmu wzięli udział w Mistrzostwach Świata, które w tym roku odbyły się w Kielcach, które odbyły się w dniach od 23 do 27.

Zdolne ekipy taneczne Rytmu ze Studia Tańca DANCE&Rytm w Kościerzynie pokazały swój taneczny talent podczas ostatnich mistrzostw Europy

Zespół RYTM – mistrzowie i wicemistrzowie Polski w hip-hopie mogli zaprezentować się na Mistrzostwach Europy zorganizowanych przez najbardziej prestiżową federację na świecie – International Dance Organization.

Rytm UP  jest jedną z 6 grup reprezentacyjnych Studio Tańca DANCE&Rytm, Wszystkie formacje i mini formacje trenuje Łukasz Troka. Tancerze RYTMU co roku reprezentują Polskę na międzynarodowych zawodach tanecznych w Mistrzostwa Europy jak i w Mistrzostwach Świata. W zawodach wzięły udział reprezentacje narodowe z 20 państw, podczas których zabrzmiał dla RTMU Mazurek Dąbrowskiego.

Podsumowując, był to bardzo udany sezon taneczny zespołu Rytm, podczas którego zdobył: tytuł Mistrza Europy, Mistrza i Wicemistrzów Polski.

Tancerze Rytmu od wielu lat odnoszą niesamowite sukcesy taneczne i należą do ścisłej czołówki tanecznej w Polsce.

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej