Aktualności

Są chętni do budowy ścieżki pieszo-rowerowej do Dobrogoszczy

Jesteśmy po otwarciu ofert na budowę ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Kościerzyna-Dobrogoscz. Swoje propozycje złożyły cztery firmy. Umowa na wykonanie zadania ma zostać podpisana w ciągu dwóch tygodni, od tego momentu wykonawca będzie miał 5 miesięcy na realizację projektu.

Najtańsza oferta, która wpłynęła do Urzędu Gminy opiewa na 2 223 521,33 zł. Najdroższa to 3 632 490,24 zł. Decyzja odnośnie tego przetargu ma zostać podjęta możliwie najszybciej, by bez zwłoki rozpocząć budowę wyczekiwanej przez rowerzystów ścieżki przy drodze krajowej nr 20.

Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Budowa kolejnej trasy rowerowej, łączącej gminne miejscowości z kościerskim dworcem PKP to element projektu budowy węzła integracyjnego w Kościerzynie. Gotowe są już ścieżki do Wielkiego Klincza i Sarnów, a dokumenty dotyczące ścieżki do Skorzewa zostały złożone do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, celem wydania pozwolenia na budowę w ramach ZRID.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej