Aktualności

Są chętni do budowy ścieżki pieszo-rowerowej do Dobrogoszczy

Jesteśmy po otwarciu ofert na budowę ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Kościerzyna-Dobrogoscz. Swoje propozycje złożyły cztery firmy. Umowa na wykonanie zadania ma zostać podpisana w ciągu dwóch tygodni, od tego momentu wykonawca będzie miał 5 miesięcy na realizację projektu.

Najtańsza oferta, która wpłynęła do Urzędu Gminy opiewa na 2 223 521,33 zł. Najdroższa to 3 632 490,24 zł. Decyzja odnośnie tego przetargu ma zostać podjęta możliwie najszybciej, by bez zwłoki rozpocząć budowę wyczekiwanej przez rowerzystów ścieżki przy drodze krajowej nr 20.

Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Budowa kolejnej trasy rowerowej, łączącej gminne miejscowości z kościerskim dworcem PKP to element projektu budowy węzła integracyjnego w Kościerzynie. Gotowe są już ścieżki do Wielkiego Klincza i Sarnów, a dokumenty dotyczące ścieżki do Skorzewa zostały złożone do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, celem wydania pozwolenia na budowę w ramach ZRID.

Aktualności

Ważny komunikat dotyczący zmian od 1 stycznia 2024 roku w przyznawaniu świadczenia pielęgnacyjnego oraz świadczenia wspierającego

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie w imieniu Wójta Gminy Kościerzyna działając na podstawie z art. 63 ust. 16 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1429) informuje o zmianach w zasadach dotyczących uprawnień do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego i zasiłku dla opiekuna.

Więcej