Aktualności

SAKSOFONISTA JAZZOWY I AUTOR KSIĄŻKI W SKORZEWIE

27.02.2024 r. w Skorzewie gościł Pan Leszek Kulaszewicz: absolwent tamtejszej szkoły oraz były mieszkaniec, który od kilkunastu lat mieszka w Londynie.

Pan Leszek jest pedagogiem, znanym saksofonistą jazzowym oraz autorem książki pt. „Sztuka Twojego następnego kroku”. W ciekawy sposób przekazał uczniom klasy VII i VIII wiedzę i metody, jak dojść do wytyczonego sobie celu. Wiedzę, metody i doświadczenia opierał na własnym przykładzie. Na zakończenie spotkania wysłuchano kilka krótkich utworów wykonanych przez naszego gościa na saksofonie.

Organizatorzy: Ewa Knut i Wiesława Głodowska

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej