Aktualności

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi 

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

UWAGA! Na terenie administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Gdańsku projekt odbędzie się w wyznaczonych terminach: 27 i 28 maja  2023 r. – teren Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościerzynie w Parku im. Romualda Wołodźki – Kąpielisko miejskie, Jezioro Gałęźne.

Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Zapraszamy do zapisów oraz śledzenia strony internetowej i mediów społecznościowych Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gdańsku

ZAPISY POD NUMERAMI TELEFONÓW: 601 680 051 lub 605 733 709

ZAPISY POD ADRESEM E-MAIL: ka.plonka@ron.mil.pl

Więcej informacji na: https://wcrgdansk.wp.mil.pl/pl/articles/6-aktualnosci/samoobrona-kobiet-zaufaj-wojsku-ruszaja-zapisy-na-bezplatne-treningi/

Aktualności

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej