Aktualności

Seans filmowy dla seniorów

W piątek 25 listopada ponad 200 seniorów z Gminy Kościerzyna wzięło udział w seansie filmu „Medjugorie”. Pokaz został zorganizowany z inicjatywy Rady Seniorów Gminy Kościerzyna.

Zebranych serdecznie przywitał Wójt Grzegorz Piechowski wyrażając radość z kolejnego udanego spotkania zorganizowanego specjalnie dla seniorów. Przypomnijmy, że w 2022 roku odbyły się m.in. Spartakiada Seniorów w Wielkim Klinczu i Biesiada Seniorów w Loryńcu. Rada Seniorów prowadziła bliską współpracę z seniorami z Pniew i Radkowa, jej przedstawiciele mieli również okazję poznać działaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gąsawie, którzy przyjechali do Wdzydz. Ponadto we wrześniu w 9 miejscowościach naszej gminy odbyły się lubiane Dni Seniora.

Seans filmu „Medjugorie” spotkał się z dużym zainteresowaniem seniorów, którzy wypełnili po brzegi salę Kina Remus w Kościerzynie. O stronę techniczną przedsięwzięcia i sprawy organizacyjne zadbał Zakład Sportu, Kultury i Turystyki. Pokaz filmu został sfinansowany z budżetu Gminy Kościerzyna.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej