Aktualności

Seans filmowy dla seniorów

W piątek 25 listopada ponad 200 seniorów z Gminy Kościerzyna wzięło udział w seansie filmu „Medjugorie”. Pokaz został zorganizowany z inicjatywy Rady Seniorów Gminy Kościerzyna.

Zebranych serdecznie przywitał Wójt Grzegorz Piechowski wyrażając radość z kolejnego udanego spotkania zorganizowanego specjalnie dla seniorów. Przypomnijmy, że w 2022 roku odbyły się m.in. Spartakiada Seniorów w Wielkim Klinczu i Biesiada Seniorów w Loryńcu. Rada Seniorów prowadziła bliską współpracę z seniorami z Pniew i Radkowa, jej przedstawiciele mieli również okazję poznać działaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gąsawie, którzy przyjechali do Wdzydz. Ponadto we wrześniu w 9 miejscowościach naszej gminy odbyły się lubiane Dni Seniora.

Seans filmu „Medjugorie” spotkał się z dużym zainteresowaniem seniorów, którzy wypełnili po brzegi salę Kina Remus w Kościerzynie. O stronę techniczną przedsięwzięcia i sprawy organizacyjne zadbał Zakład Sportu, Kultury i Turystyki. Pokaz filmu został sfinansowany z budżetu Gminy Kościerzyna.

Aktualności

Nagrody dla sportowców

24 maja wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i podnoszenie kultury fizycznej w gminie Kościerzyna za rok 2022.

Więcej