Aktualności

Seans filmowy dla seniorów

W piątek 25 listopada ponad 200 seniorów z Gminy Kościerzyna wzięło udział w seansie filmu „Medjugorie”. Pokaz został zorganizowany z inicjatywy Rady Seniorów Gminy Kościerzyna.

Zebranych serdecznie przywitał Wójt Grzegorz Piechowski wyrażając radość z kolejnego udanego spotkania zorganizowanego specjalnie dla seniorów. Przypomnijmy, że w 2022 roku odbyły się m.in. Spartakiada Seniorów w Wielkim Klinczu i Biesiada Seniorów w Loryńcu. Rada Seniorów prowadziła bliską współpracę z seniorami z Pniew i Radkowa, jej przedstawiciele mieli również okazję poznać działaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gąsawie, którzy przyjechali do Wdzydz. Ponadto we wrześniu w 9 miejscowościach naszej gminy odbyły się lubiane Dni Seniora.

Seans filmu „Medjugorie” spotkał się z dużym zainteresowaniem seniorów, którzy wypełnili po brzegi salę Kina Remus w Kościerzynie. O stronę techniczną przedsięwzięcia i sprawy organizacyjne zadbał Zakład Sportu, Kultury i Turystyki. Pokaz filmu został sfinansowany z budżetu Gminy Kościerzyna.

Aktualności

Badania ankietowe GUS

Główny Urząd Statyczny informuje, że w dniach 15-31 lipca prowadzi badania ankietowe „Koniunktura w gospodarstwach rolnych AK-R”.

Więcej

Zamknięta droga w Kaliskach Kościerskich

Zakład Komunalny informuje, że w dniach 22.07-14.08 planowana jest przebudowa nawierzchni gruntowej drogi dz. 58/1 i 230/2 obręb Kaliska Kościerskie. Droga ta będzie nieprzejezdna na odcinku 700 m od granicy gminy Stężyca (Sikorzyno) w kierunku Kalisk Kościerskich.

Więcej