Aktualności

Seans filmowy dla seniorów

W piątek 25 listopada ponad 200 seniorów z Gminy Kościerzyna wzięło udział w seansie filmu „Medjugorie”. Pokaz został zorganizowany z inicjatywy Rady Seniorów Gminy Kościerzyna.

Zebranych serdecznie przywitał Wójt Grzegorz Piechowski wyrażając radość z kolejnego udanego spotkania zorganizowanego specjalnie dla seniorów. Przypomnijmy, że w 2022 roku odbyły się m.in. Spartakiada Seniorów w Wielkim Klinczu i Biesiada Seniorów w Loryńcu. Rada Seniorów prowadziła bliską współpracę z seniorami z Pniew i Radkowa, jej przedstawiciele mieli również okazję poznać działaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gąsawie, którzy przyjechali do Wdzydz. Ponadto we wrześniu w 9 miejscowościach naszej gminy odbyły się lubiane Dni Seniora.

Seans filmu „Medjugorie” spotkał się z dużym zainteresowaniem seniorów, którzy wypełnili po brzegi salę Kina Remus w Kościerzynie. O stronę techniczną przedsięwzięcia i sprawy organizacyjne zadbał Zakład Sportu, Kultury i Turystyki. Pokaz filmu został sfinansowany z budżetu Gminy Kościerzyna.

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej