Aktualności

Seniorzy spotkali się w Łubianie

W piątek 4 listopada odbyło się kolejne posiedzenie Rady Seniorów Gminy Kościerzyna. Tym razem Radni-Seniorzy spotkali się w Łubianie.

Pierwszym punktem programu było zapoznanie się z działalnością największego pracodawcy w naszej gminie, czyli Zakładami Porcelany Stołowej LUBIANA SA. Następnie zebrani udali się do centrum kultury Dworzec Łubiana, gdzie obradowano nad kolejnymi sprawami.

Wójt Grzegorz Piechowski poinformował o uruchomieniu sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych. Przybliżył zasady sprzedaży oraz omówił wzór wniosku. Przewodnicząca Rady Seniorów Elżbieta Brzezińska zwróciła uwagę na wspieranie starszych osób samotnych, gdyż często to im jest najtrudniej odnaleźć się w coraz bardziej skomplikowanej rzeczywistości. Dyrektor Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki Grzegorz Daszkowski zaproponował zorganizowanie seansu filmowego dla seniorów.

Ustalono, że następne spotkanie Rady Seniorów odbędzie się w grudniu w urzędzie gminy Kościerzyna.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej