Aktualności

na zdjęciu uczestnicy uroczystości

Seniorzy świętowali w szkole w Łubianie

Przy kawie, kuchu i ze śpiewem na ustach seniorzy z Łubiany i Szarloty uczcili swoje święto. Prawie sto osób spotkało się w czwartek 22 września na sali sportowej w Zespole Kształcenia w Łubianie.

Zebranych gości przywitali wspólnie sołtys Marcin Żurek oraz dyrektor szkoły Mirosław Pepliński, życząc zebranym dobrego zdrowia, uśmiechu i pogody ducha. Z seniorami spotkał się również wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski, który oprócz życzeń, opowiedział o bieżących sprawach urzędowych dotyczących osób starszych.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie łubiańskiej szkoły z klasy II, zespół Łubiańsczé Gzubë oraz uczniowie z klasy V,VI i VIII przedstawiając skecze w języku kaszubskim oraz nowoczesne układy taneczne.

Spotkanie było okazją do rozmów, wspólnych śpiewów i integracji międzypokoleniowej.

Nadesłane ze szkoły w Łubianie

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej