Aktualności

na zdjęciu uczestnicy uroczystości

Seniorzy świętowali w szkole w Łubianie

Przy kawie, kuchu i ze śpiewem na ustach seniorzy z Łubiany i Szarloty uczcili swoje święto. Prawie sto osób spotkało się w czwartek 22 września na sali sportowej w Zespole Kształcenia w Łubianie.

Zebranych gości przywitali wspólnie sołtys Marcin Żurek oraz dyrektor szkoły Mirosław Pepliński, życząc zebranym dobrego zdrowia, uśmiechu i pogody ducha. Z seniorami spotkał się również wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski, który oprócz życzeń, opowiedział o bieżących sprawach urzędowych dotyczących osób starszych.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie łubiańskiej szkoły z klasy II, zespół Łubiańsczé Gzubë oraz uczniowie z klasy V,VI i VIII przedstawiając skecze w języku kaszubskim oraz nowoczesne układy taneczne.

Spotkanie było okazją do rozmów, wspólnych śpiewów i integracji międzypokoleniowej.

Nadesłane ze szkoły w Łubianie

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej