Aktualności

Smaki i dźwięki Kaszub

Stowarzyszenie Kaszubski Azymut niedługo kończy 2 lata. Pod koniec lata podjęło starania o środki na rozwój młodej organizacji w ramach Funduszu Akumulator Społeczny, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Dzięki projektowi „Smaki i dźwięki Kaszub” uzyskało dofinansowanie, dzięki któremu wzbogaciło się między innymi o sprzęt nagłośnieniowy i konieczne materiały do działań z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w Gminie Kościerzyna, a szczególnie w obszarze swojej działalności czyli obwodzie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu. Jesienne warsztaty teatralne zrealizowane w ramach projektu przyniosły pomysł realizacji filmu.

Na jego nagranie i montaż pozyskaliśmy środki z budżetu Gminy Kościerzyna w projekcie „Gwiazdka Kaszubska”. Do tej realizacji zaprosiliśmy również dorosłych mieszkańców Gminy i członków stowarzyszenia. Projekt zakończył się spotkaniem wszystkich uczestników projektu, premierą filmu i wyłonieniem najlepszych aktorów. Film „Gwiôzdka 2021”- efekt projektu dostępny jest na fb stowarzyszenia https://youtu.be/ZFAIiCfpGpo, bądź wpisując na You Tube „Gwiôzdka 2021”.

Nadesłane: Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Aktualności

Dodatek elektryczny

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od dnia 1 grudnia 2022r. do 1 lutego 2023r. będzie przyjmował wnioski na wypłatę dodatków elektrycznych na podstawie ustawy: Szczególne rozwiązania służące ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Dz.U.2022.212).

Więcej