Aktualności

Smaki i dźwięki Kaszub

Stowarzyszenie Kaszubski Azymut niedługo kończy 2 lata. Pod koniec lata podjęło starania o środki na rozwój młodej organizacji w ramach Funduszu Akumulator Społeczny, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Dzięki projektowi „Smaki i dźwięki Kaszub” uzyskało dofinansowanie, dzięki któremu wzbogaciło się między innymi o sprzęt nagłośnieniowy i konieczne materiały do działań z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w Gminie Kościerzyna, a szczególnie w obszarze swojej działalności czyli obwodzie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu. Jesienne warsztaty teatralne zrealizowane w ramach projektu przyniosły pomysł realizacji filmu.

Na jego nagranie i montaż pozyskaliśmy środki z budżetu Gminy Kościerzyna w projekcie „Gwiazdka Kaszubska”. Do tej realizacji zaprosiliśmy również dorosłych mieszkańców Gminy i członków stowarzyszenia. Projekt zakończył się spotkaniem wszystkich uczestników projektu, premierą filmu i wyłonieniem najlepszych aktorów. Film „Gwiôzdka 2021”- efekt projektu dostępny jest na fb stowarzyszenia https://youtu.be/ZFAIiCfpGpo, bądź wpisując na You Tube „Gwiôzdka 2021”.

Nadesłane: Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej