Aktualności

Smaki i dźwięki Kaszub

Stowarzyszenie Kaszubski Azymut niedługo kończy 2 lata. Pod koniec lata podjęło starania o środki na rozwój młodej organizacji w ramach Funduszu Akumulator Społeczny, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Dzięki projektowi „Smaki i dźwięki Kaszub” uzyskało dofinansowanie, dzięki któremu wzbogaciło się między innymi o sprzęt nagłośnieniowy i konieczne materiały do działań z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w Gminie Kościerzyna, a szczególnie w obszarze swojej działalności czyli obwodzie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu. Jesienne warsztaty teatralne zrealizowane w ramach projektu przyniosły pomysł realizacji filmu.

Na jego nagranie i montaż pozyskaliśmy środki z budżetu Gminy Kościerzyna w projekcie „Gwiazdka Kaszubska”. Do tej realizacji zaprosiliśmy również dorosłych mieszkańców Gminy i członków stowarzyszenia. Projekt zakończył się spotkaniem wszystkich uczestników projektu, premierą filmu i wyłonieniem najlepszych aktorów. Film „Gwiôzdka 2021”- efekt projektu dostępny jest na fb stowarzyszenia https://youtu.be/ZFAIiCfpGpo, bądź wpisując na You Tube „Gwiôzdka 2021”.

Nadesłane: Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Aktualności

Zarząd gminnego ZOSP spotkał się na zebraniu sprawozdawczym

18 stycznia w sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyło się zebranie sprawozdawcze Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Kościerzynie. Było ono okazją do dokonania analizy rocznych działań strażackich stowarzyszeń, zebrania informacji oraz sporządzenia planu dalszej działalności.

Więcej

Własna firma w Sercu Kaszub

Masz pomysł na własną firmę? Spełniasz podstawowe kryteria uczestnictwa w projekcie, tzn. jesteś osobą fizyczną, która zamieszkuje na terenie jednej z gmin wiejskich Powiatu Kościerskiego i masz ukończone 30 lat, a do tego znajdujesz się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy? Złóż dokumenty rekrutacyjne do projektu pn.: „Własna firma w Sercu Kaszub”, w ramach rozpoczętej w dniu 17.01.2022 r. procedury IV naboru rekrutacyjnego.

Więcej

Świadczenie wychowawcze 500+ od 2022 roku

Od 2022 r. ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie 500+, co oznacza że od dnia 1 stycznia br. Zakład Ubezpieczeń Społecznych został zobowiązany do obsługi dwóch świadczeń: świadczenia wychowawczego 500+ (500+), rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO)

Więcej

Jest umowa na przebudowę ul. Rzemieślniczej w Wielkim Klinczu

Po przeprowadzonej procedurze zmówienia publicznego wyłoniona została firma drogowa z powiatu kościerskiego, spełniająca kryteria oraz proponująca najniższą cenę na wykonanie nawierzchni asfaltowej na ulicy Rzemieślniczej w Wielki Klinczu. Projekt zakłada budowę 1,65 km asfaltowej jezdni o szerokości 5 metrów oraz poboczy.

Więcej