Aktualności

 „Sobótki 2023” – spotkanie  integracyjne mieszkańców sołectwa w Czarlina

23 czerwca, jak co roku tradycyjnie w Czarlinie, na cyplu krzyża jezior wdzydzkich odbyło się spotkanie integracyjne „Sobótki” dla  mieszkańców i gości sołectwa Czarlina.

Zwyczajowym rozpoczęciem imprezy było rozpalenie symbolicznego ogniska. Organizacją  i przygotowaniem zajął się sołtys, przygotowując akcesoria do rywalizacji sportowych dla najmłodszych i nie tylko, wraz z poczęstunkiem dla wszystkich uczestników. Uroki otaczającej przyrody – polana nad brzegiem jeziora oraz sprzyjająca pogoda były znakomitą okazją do aktywnej zabawy.

Tuż po zapadnięciu zmroku, zgodnie z tradycją ludową nocy świętojańskiej, miało miejsce puszczanie okazałych wianków wykonanych przez uczestników. Na  tegoroczne „Sobótki” wykonano ich jedenaście. Zakończeniem części spotkania z najmłodszymi było wręczenie przygotowanych dla nich upominków za wykonanie wianków oraz aktywny udział we wspólnej zabawie.

Korzystając z ogniska każdy miał okazję do upieczenia kiełbasy, dobry humor będący udziałem uczestników sprzyjał wspólnym dyskusjom, wspomnieniom. Kilkugodzinne spotkanie zakończyło się po północy. Uczestniczyło w nim około 40 osób, wszyscy w rewelacyjnych nastrojach i zadowoleni.

Oprac. J. Landowski

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej