Aktualności

Sołtysi Gminy Kościerzyna na Pomorskim Dniu Sołtysa w Czersku

W dniu 18 marca 2023 r. w Czersku  21-osobowa grupa Sołtysów Gminy Kościerzyna brała udział w Pomorskim Dniu Sołtysa.

Uroczystości odbyły się w  hali sportowej im. R. Bruskiego. Uczestniczył w nich Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, parlamentarzyści,  samorządowcy oraz liczna grupa Sołtysów województwa pomorskiego.

W trakcie wystąpień gości wskazywano na znaczącą rolę Sołtysa jako lidera lokalnej wspólnoty, podejmowanych działaniach legislacyjnych oraz skierowano podziękowania za dotychczasową pracę . W bardzo ciekawym wykładzie Krzysztof  Gralak z ARiMR  przedstawił rys historyczny urzędu Sołtysa w dziejach państwa polskiego.

Spotkanie było okazją do wspólnej  wymiany doświadczeń oraz rozmów z zaproszonymi gośćmi o istniejących  problemach w pracy Sołtysa przy  wykonywaniu zadań.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej