Aktualności

Spore zmiany przy plaży w Dobrogoszczy

Do końca maja przy gminnym kąpielisku nad jeziorem Dobrogoszcz wybudowana zostanie nowa strefa sportowo-rekreacyjna. Prace już ruszyły.

W pierwszej kolejności wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy. Następnie: boisko do siatkówki plażowej i siłownia zewnętrzna, a także ławki i kosze na odpadki. Wszystko gotowe będzie na sezon letni, by mieszkańcy i odwiedzający nas turyści mogli przyjemnie i aktywnie spędzić czas w tym pięknym miejscu.

Projekt został dofinansowany ze środków LGD Stolem (PROW – Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020).

Koszt to około 300 tys. zł brutto.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej