Aktualności

Spotkanie autorskie w Wąglikowicach

W piątek 30 września 2022 roku w Wąglikowicach odbyło się spotkanie autorskie dla dorosłych, z bardzo popularną polską pisarką bestsellerowych powieści obyczajowych Agnieszką Lingas-Łoniewską.

Powieści pani Lingas-Łoniewskiej  stoją wysoko w rankingach najchętniej czytanych książek w Polsce, są to m.in.  „Bez przebaczenia”, „Bez pożegnania”, „Molly”, „Skazani na ból”, „Brudny świat”,  „W szpilkach od Manolo” oraz słynne  serie „Bezlitosna siła”,  „Gangsta Paradise”, które tworzą elektryzujący mix gatunków romansu, dramatu, sensacji i komedii.

 Autorka przyjechała na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Kościerzyna.  Na spotkaniu przeprowadzono ekscytującą i ciekawą rozmowę, podczas której pisarka odkryła kulisy swojej twórczej pracy oraz podzieliła się z nami swoimi przemyśleniami odnośnie literatury polskiej, sposobów pisania książek, sytuacji czytania i korzystania z legalnych źródeł. Miła i kameralna atmosfera dodały smaczku temu wydarzeniu, po którym uczestnicy mieli pełną gamę nowych wrażeń i wspomnień.

W ramach spotkania autorskiego przyłączono się do akcji #karmazamiastkwiatka, którą od lat prowadzi sama autorka. Zebraną karmę dla psów i kotów zawieziono do naszego lokalnego schroniska dla zwierząt, prowadzonego przez Fundację „Animalsi” w Kościerzynie.

Nadesłane: Lucyna Czaja

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej