Aktualności

Spotkanie autorskie w Wąglikowicach

W piątek 30 września 2022 roku w Wąglikowicach odbyło się spotkanie autorskie dla dorosłych, z bardzo popularną polską pisarką bestsellerowych powieści obyczajowych Agnieszką Lingas-Łoniewską.

Powieści pani Lingas-Łoniewskiej  stoją wysoko w rankingach najchętniej czytanych książek w Polsce, są to m.in.  „Bez przebaczenia”, „Bez pożegnania”, „Molly”, „Skazani na ból”, „Brudny świat”,  „W szpilkach od Manolo” oraz słynne  serie „Bezlitosna siła”,  „Gangsta Paradise”, które tworzą elektryzujący mix gatunków romansu, dramatu, sensacji i komedii.

 Autorka przyjechała na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Kościerzyna.  Na spotkaniu przeprowadzono ekscytującą i ciekawą rozmowę, podczas której pisarka odkryła kulisy swojej twórczej pracy oraz podzieliła się z nami swoimi przemyśleniami odnośnie literatury polskiej, sposobów pisania książek, sytuacji czytania i korzystania z legalnych źródeł. Miła i kameralna atmosfera dodały smaczku temu wydarzeniu, po którym uczestnicy mieli pełną gamę nowych wrażeń i wspomnień.

W ramach spotkania autorskiego przyłączono się do akcji #karmazamiastkwiatka, którą od lat prowadzi sama autorka. Zebraną karmę dla psów i kotów zawieziono do naszego lokalnego schroniska dla zwierząt, prowadzonego przez Fundację „Animalsi” w Kościerzynie.

Nadesłane: Lucyna Czaja

Aktualności

Badania ankietowe GUS

Główny Urząd Statyczny informuje, że w dniach 15-31 lipca prowadzi badania ankietowe „Koniunktura w gospodarstwach rolnych AK-R”.

Więcej

Zamknięta droga w Kaliskach Kościerskich

Zakład Komunalny informuje, że w dniach 22.07-14.08 planowana jest przebudowa nawierzchni gruntowej drogi dz. 58/1 i 230/2 obręb Kaliska Kościerskie. Droga ta będzie nieprzejezdna na odcinku 700 m od granicy gminy Stężyca (Sikorzyno) w kierunku Kalisk Kościerskich.

Więcej