Aktualności

Spotkanie autorskie z pisarką w bibliotekach w Wielkim Klinczu, Skorzewie i Wąglikowicach

2 października br. w bibliotekach w Wielkim Klinczu, Skorzewie i Wąglikowicach odbyły się spotkania autorskie z panią Kasią Keller. Autorka licznych publikacji, felietonów  i artykułów dotyczących edukacji, praw dzieci i problemów społecznych, drukowanych zarówno w prasie papierowej, jak i portalach internetowych.

Jest twórcą wielu powieści przygodowych dla dzieci, młodszej młodzieży i dorosłych czytelników. Napisała m.in. zbiór opowiadań świątecznych, którego współautorem jest dziewięcioletni syn Maciej, „W koło Macieju”, „Wróżki ratują święta”, „Z kajetu Kajetana”, serię  „Julka i Janek – Co lubi miłość”, „Czego nie lubi potwór”, „Czego nie lubi strupek”, „Czego nie lubi burza”, „Czego nie lubi nieśmiałość” serię  „Malwinka i Lusia”, serię „Tomasz Niefart” serię „Paka z domku na drzewie”. Animatorka kultury i pomysłodawczyni warsztatów upowszechniających czytelnictwo wśród dzieci. W wolnych chwilach wędruje po lesie lub spaceruje brzegiem morza albo zasiada z rodziną do gier planszowych. Ma słabość do kawy, czekolady z orzechami i  ptysiów z bitą śmietaną.

Pani Kasia Keller bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z dziećmi. Dała się poznać jako niezwykle radosna i serdeczna osoba. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas III i IV z wychowawcami.

Autorka opowiedziała o tym jak wygląda praca pisarza, o procesie powstawania książek i swoich inspiracjach, a także opowiadała o  swoich książkach i ich bohaterach.

Uczniowie sprawdzili się też, jako pisarze, tworząc wspólną fabułę książki. Spróbowali m.in. stworzyć własną książkę, tytuł, bohaterów.  Dowiedzieli się  jak zilustrować, kiedy nie umie się rysować, jak trudno przekazać informacje. Było ciekawie i kreatywnie, trochę też głośno, ale to dowodzi, że nasz gość rozpalił emocje i poruszył wyobraźnię.

Dzieci nie tylko słuchały z uwagą, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie zadawały ciekawe pytania. Dowiedzieli się, że warto rozwijać swoje pasje. Uczniowie mogli zakupić książki pisarki z dedykacją i jej autografem. Bezpośredni kontakt z autorami uczy świadomego odbioru literatury, pogłębia wrażliwość i stanowi inspirację do czytania.

Organizatorzy: Renata Abramowska, Lucyna Czaja, Wiesława Głodowska

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej