Aktualności

Spotkanie mieszkańców Sołectwa Czarlina w poniedziałek wielkanocny

1 kwietnia 2024 r. w poniedziałek wielkanocny od wczesnych godzin porannych na terenie sołectwa Czarlina miało miejsce kultywowane przez najmłodszych mieszkańców tradycji „chodzenia po dyngusie”.

W godzinach popołudniowych kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców sołectwa i gości zebrała się w urokliwym zakątku – cypla krzyża  Jezior Wdzydzkich przy ognisku, w ramach cyklicznego spotkania integracyjnego  – „Jastrowë zéńdzenie w Czôrlënie”.  Spotkanie rozpoczęło się od poszukiwania  przez najmłodszych mieszkańców sołectwa  niespodzianek przygotowanych przez  sołtysa wraz rodzicami. Trwające ponad trzy godziny spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze oraz było doskonałym sposobem spędzenia świątecznego dnia, okazją do wspólnej integracji, rozmów i wspomnień, spacerów nad brzegiem jeziora oraz aktywnej zabawy najmłodszych uczestników i nie tylko.

Podczas spotkania pogoda okazała się bardzo życzliwa i sprzyjająca do aktywnego świątecznego  wypoczynku. Organizatorami spotkania był Sołtys wraz z mieszkańcami sołectwa .

Oprac. J. Landowski

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej