Aktualności

Spotkanie opłatkowe Koła PZERI w Wielkim Klinczu

W czwartek, 8 grudnia 2022 r. po południu zgodnie z wieloletnią tradycją Zarząd Koła PZERI zorganizował spotkanie opłatkowe połączone z koncertem kolęd, w którym uczestniczyło aż 70 seniorów.

Imprezę przygotowały członkinie Zarządu: Genowefa Wlaźlak, Urszula Wencka, Gabriela Piechowska i Elżbieta Brzezińska, którym trochę pomagał niżej podpisany. Doniosłe wydarzenie miało miejsce w pięknej Sali Bankietowej restauracji „Na Skarpie” zawsze gościnnego pana Sebastiana Posańskiego przy ul. Kościerskiej 10B w Wielkim Klinczu. Do seniorów dołączyli zaproszeni goście i wypróbowani przyjaciele: Grzegorz Piechowski (wójt Gminy Kościerzyna), Katarzyna Knopik (sekretarz GK), Stanisław Małachowski (Marszałek Honorowy) z Małżonką Ewą, Anna Wołoszyk (wicedyrektor Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu), Bernadeta Hamerska (sołtys) z Małżonkiem nasi dobroczyńcy Danuta i Tadeusz Milochowie oraz Terenia i Jerzy Preisowie. Jednak zasmuciła nas absencja pięciu księży Misjonarzy Świętej Rodziny naszej parafii, z których ani jeden nie skorzystał z zaproszenia przewodniczącej i nie przybył na spotkanie.

Zebranie miało uroczysty charakter. Organizatorki zadbały o stosowną oprawę artystyczną. Najpierw chór Koła PZERI profesjonalnie wykonał wzruszający spektakl przeplatany koncertem najpiękniejszych kolęd polskich. Podkład muzyczne zapewniła orkiestra „TRZY ASY” w składzie Andrzej Wencki, Stanisław Kozikowski i Grzegorz Ćwikałowski. Do posiłku zasiedliśmy przy udekorowanych świątecznie stołach. Kolejnym poruszającym momentem było składanie sobie życzeń, upominków i dzielenie się opłatkiem. Pan Wójt Grzegorz Piechowski i Pani Sekretarz Katarzyna Knopik złożyli wszystkim obecnym na uroczystości uczestnikom najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz przekazali na ręce przewodniczącej imponujący kosz z pysznymi podarunkami dla seniorów. Podobnie uczynili: B. Hamerska, E. oraz St. Małachowscy i inni. Przy okazji odśpiewano STO LAT Pani Sołtys Bernadecie Hamerskiej i jej Małżonkowi Wojciechowi z okazji obchodzonego srebrnego  jubileuszu 25-lecia małżeństwa. Przewodnicząca złożyła im życzenia, dołączając okolicznościowy upominek. Nie można nie wspomnieć o smacznym obiedzie i wyśmienitej kawie z pysznym ciastem. Wszyscy obecni zostali obdarowani przez Zarząd Koła PZERI umiarkowaną porcją słodkości w postaci czekoladek. Spotkanie seniorów i gości przebiegło w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Uczestnicy rozstali się w optymistycznych nastrojach i pogłębionej przyjaźni.

Relację zredagował
Zdzisław Jan Brzeziński (sekretarz Koła PZERI w Wielkim Klinczu)

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej