Aktualności

Spotkanie opłatkowe Koła PZERI w Wielkim Klinczu

W czwartek, 8 grudnia 2022 r. po południu zgodnie z wieloletnią tradycją Zarząd Koła PZERI zorganizował spotkanie opłatkowe połączone z koncertem kolęd, w którym uczestniczyło aż 70 seniorów.

Imprezę przygotowały członkinie Zarządu: Genowefa Wlaźlak, Urszula Wencka, Gabriela Piechowska i Elżbieta Brzezińska, którym trochę pomagał niżej podpisany. Doniosłe wydarzenie miało miejsce w pięknej Sali Bankietowej restauracji „Na Skarpie” zawsze gościnnego pana Sebastiana Posańskiego przy ul. Kościerskiej 10B w Wielkim Klinczu. Do seniorów dołączyli zaproszeni goście i wypróbowani przyjaciele: Grzegorz Piechowski (wójt Gminy Kościerzyna), Katarzyna Knopik (sekretarz GK), Stanisław Małachowski (Marszałek Honorowy) z Małżonką Ewą, Anna Wołoszyk (wicedyrektor Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu), Bernadeta Hamerska (sołtys) z Małżonkiem nasi dobroczyńcy Danuta i Tadeusz Milochowie oraz Terenia i Jerzy Preisowie. Jednak zasmuciła nas absencja pięciu księży Misjonarzy Świętej Rodziny naszej parafii, z których ani jeden nie skorzystał z zaproszenia przewodniczącej i nie przybył na spotkanie.

Zebranie miało uroczysty charakter. Organizatorki zadbały o stosowną oprawę artystyczną. Najpierw chór Koła PZERI profesjonalnie wykonał wzruszający spektakl przeplatany koncertem najpiękniejszych kolęd polskich. Podkład muzyczne zapewniła orkiestra „TRZY ASY” w składzie Andrzej Wencki, Stanisław Kozikowski i Grzegorz Ćwikałowski. Do posiłku zasiedliśmy przy udekorowanych świątecznie stołach. Kolejnym poruszającym momentem było składanie sobie życzeń, upominków i dzielenie się opłatkiem. Pan Wójt Grzegorz Piechowski i Pani Sekretarz Katarzyna Knopik złożyli wszystkim obecnym na uroczystości uczestnikom najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz przekazali na ręce przewodniczącej imponujący kosz z pysznymi podarunkami dla seniorów. Podobnie uczynili: B. Hamerska, E. oraz St. Małachowscy i inni. Przy okazji odśpiewano STO LAT Pani Sołtys Bernadecie Hamerskiej i jej Małżonkowi Wojciechowi z okazji obchodzonego srebrnego  jubileuszu 25-lecia małżeństwa. Przewodnicząca złożyła im życzenia, dołączając okolicznościowy upominek. Nie można nie wspomnieć o smacznym obiedzie i wyśmienitej kawie z pysznym ciastem. Wszyscy obecni zostali obdarowani przez Zarząd Koła PZERI umiarkowaną porcją słodkości w postaci czekoladek. Spotkanie seniorów i gości przebiegło w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Uczestnicy rozstali się w optymistycznych nastrojach i pogłębionej przyjaźni.

Relację zredagował
Zdzisław Jan Brzeziński (sekretarz Koła PZERI w Wielkim Klinczu)

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej