Aktualności

Spotkanie opłatkowe Rady Seniorów

Grudniowe posiedzenie Rady Seniorów miało wyjątkowy charakter. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia seniorzy spotkali się z Wójtem Grzegorzem Piechowskim, by życzyć sobie zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Spotkanie rozpoczęła Przewodnicząca Elżbieta Brzezińska składając serdeczne życzenia. Wszyscy obecni przełamali się opłatkiem. Nie zabrakło podziękowań za dobrą współpracę w 2022 roku oraz wręczenia upominków świątecznych. Wójt Grzegorz Piechowski złożył wszystkim seniorom najlepsze życzenia i w podarunku przekazał kalendarze gminne na 2023 rok.

Przy kawie i drobnym poczęstunku była okazja do rozmów, wspominania przeszłości i planowania kolejnych wspólnych działań.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej