Aktualności

Spotkanie opłatkowe Rady Seniorów

Grudniowe posiedzenie Rady Seniorów miało wyjątkowy charakter. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia seniorzy spotkali się z Wójtem Grzegorzem Piechowskim, by życzyć sobie zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Spotkanie rozpoczęła Przewodnicząca Elżbieta Brzezińska składając serdeczne życzenia. Wszyscy obecni przełamali się opłatkiem. Nie zabrakło podziękowań za dobrą współpracę w 2022 roku oraz wręczenia upominków świątecznych. Wójt Grzegorz Piechowski złożył wszystkim seniorom najlepsze życzenia i w podarunku przekazał kalendarze gminne na 2023 rok.

Przy kawie i drobnym poczęstunku była okazja do rozmów, wspominania przeszłości i planowania kolejnych wspólnych działań.

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej