Aktualności

Spotkanie Sieci Bibliotekarzy w Zespole Kształcenia w Łubianie

14 marca br. w Zespole Kształcenia w Łubianie odbyło się spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Kościerskiego i Powiatu Kartuskiego, pod hasłem: „Dzielenie się dobrymi praktykami w zakresie promocji czytelnictwa w bibliotece szkolnej”.

Koordynatorem spotkania była Pani Katarzyna Krefta – kierownik Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku, Filia w Kościerzynie, która na co dzień współpracuje z wieloma placówkami oświatowymi.

Dla ZK w Łubianie była to okazja do pokazania w jaki sposób organizuje działania służące zaszczepianiu zamiłowania do czytania.

Było to owocne spotkanie, z którego uczestniczący, jak sami zauważyli, wynieśli nowe pomysły do działania i promowania czytelnictwa.

Nauczyciele bibliotekarze: J. Reclaff-Ptaszyńska, A. Jakubek

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej