Aktualności

Spotkanie świąteczno-noworoczne w Łubianie

Jest już tradycją w Gminie Kościerzyna organizowanie spotkania świąteczno-noworocznego, która odbywa się pod koniec grudnia. W ostatnich latach z powodu epidemii spotkanie się w szerokim gronie nie było możliwe, jednak 2022 rok pozwolił już na to. 28 grudnia na zaproszenie Wójta Grzegorza Piechowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Bobera odpowiedzieli parlamentarzyści, przedstawiciele służb i instytucji, przedsiębiorcy, samorządowcy i inni znamienici goście. Spotkanie odbyło się w Łubianie.

Wśród gości dostrzec można było posłów: Henrykę Krzywonos-Strycharską, Magdalenę Srokę, Tadeusza Aziewicza, senatora Stanisława Lamczyka. Byli: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, Doradca Prezydenta RP Piotr Karczewski, Starosta Kościerska Alicja Żurawska z Wicestarostą Piotrem Laską oraz radnymi powiatu kościerskiego, Burmistrz Miasta Kościerzyna Michał Majewski i Przewodnicząca Rady Miasta Helena Kaszubowska-Nitz, księża z kościerskich parafii, Zasłużony dla Gminy Kościerzyna ks. prałat Marian Szczepiński oraz delegacja Marynarki Wojennej z Zasłużonym dla Gminy Kościerzyna adm. Jędrzejem Czajkowskim. Pojawili się przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Gminy Kościerzyna, seniorzy, dyrektorzy instytucji współpracujących z naszym samorządem.

Spotkanie było okazją do podsumowania wydarzeń roku 2022 i złożenia życzeń na Nowy Rok. W części artystycznej wystąpił Zespół Folklorystyczny „Kaszubskie Nuty” z Nowego Klincza, który zaprezentował wiązankę tańców i pieśni kaszubskich.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej