Aktualności

Spotkanie świąteczno-noworoczne w Łubianie

Jest już tradycją w Gminie Kościerzyna organizowanie spotkania świąteczno-noworocznego, która odbywa się pod koniec grudnia. W ostatnich latach z powodu epidemii spotkanie się w szerokim gronie nie było możliwe, jednak 2022 rok pozwolił już na to. 28 grudnia na zaproszenie Wójta Grzegorza Piechowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Bobera odpowiedzieli parlamentarzyści, przedstawiciele służb i instytucji, przedsiębiorcy, samorządowcy i inni znamienici goście. Spotkanie odbyło się w Łubianie.

Wśród gości dostrzec można było posłów: Henrykę Krzywonos-Strycharską, Magdalenę Srokę, Tadeusza Aziewicza, senatora Stanisława Lamczyka. Byli: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, Doradca Prezydenta RP Piotr Karczewski, Starosta Kościerska Alicja Żurawska z Wicestarostą Piotrem Laską oraz radnymi powiatu kościerskiego, Burmistrz Miasta Kościerzyna Michał Majewski i Przewodnicząca Rady Miasta Helena Kaszubowska-Nitz, księża z kościerskich parafii, Zasłużony dla Gminy Kościerzyna ks. prałat Marian Szczepiński oraz delegacja Marynarki Wojennej z Zasłużonym dla Gminy Kościerzyna adm. Jędrzejem Czajkowskim. Pojawili się przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Gminy Kościerzyna, seniorzy, dyrektorzy instytucji współpracujących z naszym samorządem.

Spotkanie było okazją do podsumowania wydarzeń roku 2022 i złożenia życzeń na Nowy Rok. W części artystycznej wystąpił Zespół Folklorystyczny „Kaszubskie Nuty” z Nowego Klincza, który zaprezentował wiązankę tańców i pieśni kaszubskich.

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej