Aktualności

Spotkanie świąteczno-noworoczne w Łubianie

Jest już tradycją w Gminie Kościerzyna organizowanie spotkania świąteczno-noworocznego, która odbywa się pod koniec grudnia. W ostatnich latach z powodu epidemii spotkanie się w szerokim gronie nie było możliwe, jednak 2022 rok pozwolił już na to. 28 grudnia na zaproszenie Wójta Grzegorza Piechowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Bobera odpowiedzieli parlamentarzyści, przedstawiciele służb i instytucji, przedsiębiorcy, samorządowcy i inni znamienici goście. Spotkanie odbyło się w Łubianie.

Wśród gości dostrzec można było posłów: Henrykę Krzywonos-Strycharską, Magdalenę Srokę, Tadeusza Aziewicza, senatora Stanisława Lamczyka. Byli: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, Doradca Prezydenta RP Piotr Karczewski, Starosta Kościerska Alicja Żurawska z Wicestarostą Piotrem Laską oraz radnymi powiatu kościerskiego, Burmistrz Miasta Kościerzyna Michał Majewski i Przewodnicząca Rady Miasta Helena Kaszubowska-Nitz, księża z kościerskich parafii, Zasłużony dla Gminy Kościerzyna ks. prałat Marian Szczepiński oraz delegacja Marynarki Wojennej z Zasłużonym dla Gminy Kościerzyna adm. Jędrzejem Czajkowskim. Pojawili się przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Gminy Kościerzyna, seniorzy, dyrektorzy instytucji współpracujących z naszym samorządem.

Spotkanie było okazją do podsumowania wydarzeń roku 2022 i złożenia życzeń na Nowy Rok. W części artystycznej wystąpił Zespół Folklorystyczny „Kaszubskie Nuty” z Nowego Klincza, który zaprezentował wiązankę tańców i pieśni kaszubskich.

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej