Aktualności

Spotkanie Wielkanocne w Sołectwie Czarlina

10 kwietnia 2023 r. – w  poniedziałek wielkanocny tuż po południu, w urzekającym  zakątku  przylegającym do krzyża  Jezior Wdzydzkich, przy ognisku miało miejsce tradycyjne „Jastrowë zéńdzenie w Czôrlënie” mieszkańców i gości Sołectwa Czarlina.

Niezawodna jak zwykle okazała się  pogoda, która sprzyjała i zachęcała do aktywnego spędzenia czasu wśród  otaczającej przyrody oraz zachwycających  widoków. Trwające kilka godzin spotkanie było doskonałą okazją do integracji, spacerów i rozmów oraz wspólnej zabawy, zaś dla najmłodszych przygotowano upominki oraz atrakcje na miłe spędzenie czasu.  Organizatorami spotkania byli Sołtys wraz z Radą Sołecką, frekwencja okazała się rewelacyjna i inspirująca do organizowania przyszłych spotkań.

W sołectwie również podtrzymywany jest zwyczaj chodzenia z dyngusem przez najmłodszych od wczesnych godzinach rannych, co wzbogacało urok tego dnia oraz pokazywało przywiązanie do tradycji.

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej