Aktualności

Spotkanie Wielkanocne w Sołectwie Czarlina

10 kwietnia 2023 r. – w  poniedziałek wielkanocny tuż po południu, w urzekającym  zakątku  przylegającym do krzyża  Jezior Wdzydzkich, przy ognisku miało miejsce tradycyjne „Jastrowë zéńdzenie w Czôrlënie” mieszkańców i gości Sołectwa Czarlina.

Niezawodna jak zwykle okazała się  pogoda, która sprzyjała i zachęcała do aktywnego spędzenia czasu wśród  otaczającej przyrody oraz zachwycających  widoków. Trwające kilka godzin spotkanie było doskonałą okazją do integracji, spacerów i rozmów oraz wspólnej zabawy, zaś dla najmłodszych przygotowano upominki oraz atrakcje na miłe spędzenie czasu.  Organizatorami spotkania byli Sołtys wraz z Radą Sołecką, frekwencja okazała się rewelacyjna i inspirująca do organizowania przyszłych spotkań.

W sołectwie również podtrzymywany jest zwyczaj chodzenia z dyngusem przez najmłodszych od wczesnych godzinach rannych, co wzbogacało urok tego dnia oraz pokazywało przywiązanie do tradycji.

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej