Aktualności

Spotkanie Wielkanocne w Sołectwie Czarlina

10 kwietnia 2023 r. – w  poniedziałek wielkanocny tuż po południu, w urzekającym  zakątku  przylegającym do krzyża  Jezior Wdzydzkich, przy ognisku miało miejsce tradycyjne „Jastrowë zéńdzenie w Czôrlënie” mieszkańców i gości Sołectwa Czarlina.

Niezawodna jak zwykle okazała się  pogoda, która sprzyjała i zachęcała do aktywnego spędzenia czasu wśród  otaczającej przyrody oraz zachwycających  widoków. Trwające kilka godzin spotkanie było doskonałą okazją do integracji, spacerów i rozmów oraz wspólnej zabawy, zaś dla najmłodszych przygotowano upominki oraz atrakcje na miłe spędzenie czasu.  Organizatorami spotkania byli Sołtys wraz z Radą Sołecką, frekwencja okazała się rewelacyjna i inspirująca do organizowania przyszłych spotkań.

W sołectwie również podtrzymywany jest zwyczaj chodzenia z dyngusem przez najmłodszych od wczesnych godzinach rannych, co wzbogacało urok tego dnia oraz pokazywało przywiązanie do tradycji.

Aktualności

Nagrody dla sportowców

24 maja wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i podnoszenie kultury fizycznej w gminie Kościerzyna za rok 2022.

Więcej