Aktualności

Spotkanie Wielkanocne w Sołectwie Czarlina

W dniu 18 kwietnia 2022 r. w godzinach popołudniowych świątecznego poniedziałku Wielkanocnego z inicjatywy Sołtysa oraz Rady Sołeckiej zorganizowano „Jastrowë Zéńdzenie w Czôrlënie” dla  mieszkańców i gości sołectwa Czarlina.

Przy sprzyjającej  pogodzie zachęcającej do aktywnego spędzenia wypoczynku na łonie natury, w otoczeniu urokliwego miejsca, na cyplu – skrzyżowaniu jezior „Morza Kaszubskiego” zorganizowano ognisko oraz atrakcje  dla najmłodszych . W trakcie trwającego kilka godzin spotkania integracyjnego, poza wspólnymi rozmowami nie zabrakło mokrego dyngusa z życzeniami wielkanocnymi oraz dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Spotkanie  było kontynuacją tradycyjnego spotkania mieszkańców w ten świąteczny dzień sprzed pandemii i – jak podkreślili uczestnicy – okazało się bardzo udane, z planami na następne.

Sołtys Czarliny Józef Landowski

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do dzierżawy

Więcej

W Gminie Kościerzyna odbyły się Dni Seniora

Prawie 1000 seniorów wzięło udział w uroczystościach, które odbyły się w Gminie Kościerzyna. W tym roku w nowej formule, przy współpracy gminnych szkół podstawowych, zorganizowano 9 spotkań, na które zaproszono osoby 60+ ze wszystkich miejscowości naszej gminy.

Więcej

Trwają przygotowania do budowy mieszkań w Małym Klinczu

3 października 2022 roku w Kolbudach kolejny raz spotkali się przedstawiciele Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz 19 pomorskich samorządów wchodzących w skład Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Pomorze sp. z o.o. W posiedzeniu uczestniczył również Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski.

Więcej