Aktualności

Spotkanie Wielkanocne w Sołectwie Czarlina

W dniu 18 kwietnia 2022 r. w godzinach popołudniowych świątecznego poniedziałku Wielkanocnego z inicjatywy Sołtysa oraz Rady Sołeckiej zorganizowano „Jastrowë Zéńdzenie w Czôrlënie” dla  mieszkańców i gości sołectwa Czarlina.

Przy sprzyjającej  pogodzie zachęcającej do aktywnego spędzenia wypoczynku na łonie natury, w otoczeniu urokliwego miejsca, na cyplu – skrzyżowaniu jezior „Morza Kaszubskiego” zorganizowano ognisko oraz atrakcje  dla najmłodszych . W trakcie trwającego kilka godzin spotkania integracyjnego, poza wspólnymi rozmowami nie zabrakło mokrego dyngusa z życzeniami wielkanocnymi oraz dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Spotkanie  było kontynuacją tradycyjnego spotkania mieszkańców w ten świąteczny dzień sprzed pandemii i – jak podkreślili uczestnicy – okazało się bardzo udane, z planami na następne.

Sołtys Czarliny Józef Landowski

Aktualności

Seniorzy mają moc!

Osiem drużyn, dziewięć konkurencji, świetna zabawa i wigor godny pozazdroszczenia – w Wielkim Klinczu odbyła się XIII (szczęśliwa!) Spartakiada Seniorów. Do rywalizacji stanęły nie tylko drużyny z powiatu kościerskiego, ale również z zaprzyjaźnionych gmin: Pniewy w województwie wielkopolskim i Radków w Kotlinie Kłodzkiej.

Więcej