Aktualności

Spotkanie Wielkanocne w Sołectwie Czarlina

W dniu 18 kwietnia 2022 r. w godzinach popołudniowych świątecznego poniedziałku Wielkanocnego z inicjatywy Sołtysa oraz Rady Sołeckiej zorganizowano „Jastrowë Zéńdzenie w Czôrlënie” dla  mieszkańców i gości sołectwa Czarlina.

Przy sprzyjającej  pogodzie zachęcającej do aktywnego spędzenia wypoczynku na łonie natury, w otoczeniu urokliwego miejsca, na cyplu – skrzyżowaniu jezior „Morza Kaszubskiego” zorganizowano ognisko oraz atrakcje  dla najmłodszych . W trakcie trwającego kilka godzin spotkania integracyjnego, poza wspólnymi rozmowami nie zabrakło mokrego dyngusa z życzeniami wielkanocnymi oraz dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Spotkanie  było kontynuacją tradycyjnego spotkania mieszkańców w ten świąteczny dzień sprzed pandemii i – jak podkreślili uczestnicy – okazało się bardzo udane, z planami na następne.

Sołtys Czarliny Józef Landowski

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej