Aktualności

Spotkanie Wielkanocne w Sołectwie Czarlina

W dniu 18 kwietnia 2022 r. w godzinach popołudniowych świątecznego poniedziałku Wielkanocnego z inicjatywy Sołtysa oraz Rady Sołeckiej zorganizowano „Jastrowë Zéńdzenie w Czôrlënie” dla  mieszkańców i gości sołectwa Czarlina.

Przy sprzyjającej  pogodzie zachęcającej do aktywnego spędzenia wypoczynku na łonie natury, w otoczeniu urokliwego miejsca, na cyplu – skrzyżowaniu jezior „Morza Kaszubskiego” zorganizowano ognisko oraz atrakcje  dla najmłodszych . W trakcie trwającego kilka godzin spotkania integracyjnego, poza wspólnymi rozmowami nie zabrakło mokrego dyngusa z życzeniami wielkanocnymi oraz dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Spotkanie  było kontynuacją tradycyjnego spotkania mieszkańców w ten świąteczny dzień sprzed pandemii i – jak podkreślili uczestnicy – okazało się bardzo udane, z planami na następne.

Sołtys Czarliny Józef Landowski

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Więcej