Aktualności

Spotkanie Wielkanocne w Sołectwie Czarlina

W dniu 18 kwietnia 2022 r. w godzinach popołudniowych świątecznego poniedziałku Wielkanocnego z inicjatywy Sołtysa oraz Rady Sołeckiej zorganizowano „Jastrowë Zéńdzenie w Czôrlënie” dla  mieszkańców i gości sołectwa Czarlina.

Przy sprzyjającej  pogodzie zachęcającej do aktywnego spędzenia wypoczynku na łonie natury, w otoczeniu urokliwego miejsca, na cyplu – skrzyżowaniu jezior „Morza Kaszubskiego” zorganizowano ognisko oraz atrakcje  dla najmłodszych . W trakcie trwającego kilka godzin spotkania integracyjnego, poza wspólnymi rozmowami nie zabrakło mokrego dyngusa z życzeniami wielkanocnymi oraz dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Spotkanie  było kontynuacją tradycyjnego spotkania mieszkańców w ten świąteczny dzień sprzed pandemii i – jak podkreślili uczestnicy – okazało się bardzo udane, z planami na następne.

Sołtys Czarliny Józef Landowski

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej