Aktualności

Spotkanie z Charlesem Dickensem w Bibliotece w Wielkim Klinczu

Z  okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia 12 grudnia br. w bibliotece w Wielkim Klinczu odbyło się wspólne czytanie „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa wersji przeznaczonej dla młodszych dzieci.

Nie po raz pierwszy uczniowie szkoły w Wielkim Klinczu włączyli się w akcję głośnego czytania zorganizowaną przez bibliotekę. Głośno czytali organizatorzy oraz wolontariusze biblioteki przebrani w stroje przedstawiające postacie z powieści Charlesa Dickensa: Blanka Czapiewska kl. 8c, Weronika Zaworska kl.7 i Piotr Datta kl. 6a. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas III i IV z wychowawcami.

Aby poczuć zbliżający się świąteczno-zimowy klimat warto, jak co roku, przypomnieć sobie tę niewielką książeczkę Dickensa, tak aby z optymizmem pozytywnie przygotować się do tego wyczekiwanego wydarzenia. Jej magiczny wpływ utrzymuje się z niemniejszą atrakcyjnością od półtora wieku, prawdopodobnie dlatego, że opowieść ta jest wyrazem ludzkiej tęsknoty za dobrocią i chęcią czynienia dobra. Wymowne są słowa głównego bohatera „Czcić będę odtąd Boże Narodzenie i czynić dobrze nie tylko w tym dniu jednym, ale przez wszystkie dni całego roku”.

Czytanie wzbudziło zaciekawienie, uczniowie z wielką uwagą i skupieniem wysłuchali czytanej powieści. Całość wzbogaciła piękna dekoracja w bibliotece i odpowiednia oprawa muzyczna przygotowana na tę okoliczność tworząc niepowtarzalny klimat.

Celem spotkania było rozpowszechnianie czytelnictwa i wprowadzenie uczniów w wyjątkową atmosferę świąt Bożego Narodzenia, gdyż są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli.    

Nadesłane: Renata Abramowska, Anna Wołoszyk

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej