Aktualności

Spotkanie z Charlesem Dickensem w Bibliotece w Wielkim Klinczu

Z  okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia 12 grudnia br. w bibliotece w Wielkim Klinczu odbyło się wspólne czytanie „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa wersji przeznaczonej dla młodszych dzieci.

Nie po raz pierwszy uczniowie szkoły w Wielkim Klinczu włączyli się w akcję głośnego czytania zorganizowaną przez bibliotekę. Głośno czytali organizatorzy oraz wolontariusze biblioteki przebrani w stroje przedstawiające postacie z powieści Charlesa Dickensa: Blanka Czapiewska kl. 8c, Weronika Zaworska kl.7 i Piotr Datta kl. 6a. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas III i IV z wychowawcami.

Aby poczuć zbliżający się świąteczno-zimowy klimat warto, jak co roku, przypomnieć sobie tę niewielką książeczkę Dickensa, tak aby z optymizmem pozytywnie przygotować się do tego wyczekiwanego wydarzenia. Jej magiczny wpływ utrzymuje się z niemniejszą atrakcyjnością od półtora wieku, prawdopodobnie dlatego, że opowieść ta jest wyrazem ludzkiej tęsknoty za dobrocią i chęcią czynienia dobra. Wymowne są słowa głównego bohatera „Czcić będę odtąd Boże Narodzenie i czynić dobrze nie tylko w tym dniu jednym, ale przez wszystkie dni całego roku”.

Czytanie wzbudziło zaciekawienie, uczniowie z wielką uwagą i skupieniem wysłuchali czytanej powieści. Całość wzbogaciła piękna dekoracja w bibliotece i odpowiednia oprawa muzyczna przygotowana na tę okoliczność tworząc niepowtarzalny klimat.

Celem spotkania było rozpowszechnianie czytelnictwa i wprowadzenie uczniów w wyjątkową atmosferę świąt Bożego Narodzenia, gdyż są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli.    

Nadesłane: Renata Abramowska, Anna Wołoszyk

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej