Aktualności

Spotkanie z Senator RP Anną Górską

8 marca Urząd Gminy Kościerzyna odwiedziła Pani Senator Anna Górska. W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy z gminy Lipusz i Kościerzyna, przedstawiciele nadleśnictw Lipusz i Kościerzyna, Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego oraz organizacji pozarządowych dla których działalność związana jest z ochroną naszego kaszubskiego krajobrazu.

Była to okazja do rozmowy na wiele aktualnych, ważnych dla naszej małej ojczyzny, tematów. Priorytetowa ma być współpraca na linii senator-samorządy-nadleśnictwa-stowarzyszenia. Poruszono między innymi wątki rozwoju Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, inicjatywy ochrony kaszubskiego krajobrazu (w tym walki z samowolami na terenie powiatu kościerskiego) oraz rozwoju Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie. Uczestnicy wspólnie zastanawiali się również nad tym, jak polepszyć dostępność komunikacyjną naszej gminy oraz wydłużyć sezon turystyczny.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej