Aktualności

Stop Samobójstwom! Życie ma sens

Dzień 10 września jest Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom. Według danych Komendy Głównej Policji, każdego dnia w Polsce średnio 15 osób popełnia samobójstwo. Dane te pokazują tylko te próby oraz śmierci samobójcze, o których zostały powiadomione organy ścigania.

W związku z tym z Fundacja „Terapia to NIE WSTYD” rusza już z IV edycją kampanii społecznej, której hasłem przewodnim w tym roku jest „Stop Samobójstwom! Życie ma sens”. W wybranych dniach września, bezpłatna pomoc psychologiczna będzie udzielana w Gdańsku, Starogardzie Gdańskim, Wejherowie, Lęborku i Człuchowie. Odbywać się będą też wykłady i panele dyskusyjne w formie Konferencji Psychoedukacyjnej.

Fundacja „Terapia to NIE WSTYD” zaznacza również, że w sytuacji kiedy jednak czujemy, że danej osobie pomoc potrzebna może być natychmiastowo, warto zaproponować jej kontakt z Kryzysowym Telefonem Zaufania (116 123). Powstał on z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem, a znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub mogą mieć myśli samobójcze.  Potrzebujący wsparcia psychologicznego mogą również otrzymać pomoc wirtualnej poradni Fundacji “Terapia to NIE WSTYD”. Aby z niej skorzystać, wystarczy jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie fundacji.

Miejsca i terminy akcji w woj. pomorskim:

Gdańsk: 10.09.2023 r., godz. 10:00-18:00, Zespół Przedbramia – Katownia i Wieża Więzienna, ul. Targ Węglowy 26

Starogard Gdański: 22.09.2023 r., godz. 10:00-16:00, Kociewskie Centrum Zdrowia, ul. Doktora Józefa Balewskiego 1

Wejherowo: 11.09.2023 r., godz. 10:00-16:00, plac przed wejściem do PZP, ul. Gdańska 51

Lębork: 11.09.2023 r., godz. 10:00-16:00, teren parku przy SPS ZOZ, ul. Węgrzynowicza 13

Człuchów: 08.09.2023 r., godz. 10:00-14:00, SPZOZ park przyszpitalny, ul. Szczecińska 31

 Jednocześnie przypominamy, iż Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie dysponuje psychologiem, którego wsparcie jest dla mieszkańców Gminy bezpłatne.

Dodatkowo, wciąż czeka być może właśnie na Ciebie Anonimowy Przyjaciel pod adresem e-mai: przyjaciel@koscierzyna.pl.

Zapraszamy do obejrzenia spotu Fundacji: 

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej