Aktualności

Stowarzyszenie Cölbe-Kościerzyna wspiera mieszkańców naszej gminy

Jak co roku, tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia, Stowarzyszenie Cölbe-Kościerzyna działające w partnerskiej gminie w Niemczech przygotowało podarunki dla potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

25 osób będących w trudnej sytuacji finansowej otrzymało dzisiaj paczki świąteczne. Były to  głównie osoby starsze, samotnie gospodarujące, które nie mogą sobie pozwolić na zakup lepszego jedzenia, a taki gest wsparcia i pamięci wiele dla nich znaczy.

Składamy podziękowania dla członków Stowarzyszenia Cölbe-Kościerzyna na czele z Prezeską Agnieszką Sauerwald. Nasi niemieccy partnerzy od 30 lat nie tylko troszczą się o dobre relacje pomiędzy Polakami i Niemcami, ale też prowadzą działalność charytatywną pomagając osobom potrzebującym i niepełnosprawnym dzieciom.

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej