Aktualności

Strażacy OSP Gostomie wyremontowali swoją remizę

Gostomie to jedna z najmniejszych miejscowości w gminie Kościerzyna, a działająca tam Ochotnicza Straż Pożarna jest jedną z najmłodszych. Druhowie są jednak niezwykle zaangażowani w służbę, zawsze służą pomocą, a dzięki ich pracy niewielka jednostka wciąż się rozwija. Ostatnio wyremontowali i ocieplili swoją remizę.

Stan prawny siedziby OSP w Gostomiu został uregulowany w 2001 roku. Do tamtej pory remiza stała na gruncie Pana Adama Cieszyńskiego, który przekazał grunt jako darowiznę. Teraz druhowie własnymi siłami przeprowadzili remont polegający na wymianie posadzek i okien, zabudowie podwieszanego sufitu i zamontowaniu nowych szafek. Prace trwały dwa miesiące. Materiały, które zostały wykorzystane do remontu pochodziły z dotacji gminnej i funduszu sołeckiego oraz sponsoringu firmy wydobywającej kruszywa na terenie sołectwa.

OSP Gostomie tworzy 28 członków, w tym 13 aktywnych strażaków. Druhowie nigdy nie odmawiają pomocy, a siłę ich zaangażowania poznaliśmy chociażby podczas walki z efektami nawałnicy z 2017 roku. Remiza jest niewielka, ale wciąż przybywa w niej sprzętu pożarniczego. W związku z tym gmina przygotowuje dla jednostki pomieszczenie piwniczne pod mieszkaniem socjalnym w Gostomiu.

Gratulujemy druhom zapału do pracy i życzymy niewyczerpanych pokładów sił do pełnienia służby!

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej