Aktualności

Strażacy OSP Gostomie wyremontowali swoją remizę

Gostomie to jedna z najmniejszych miejscowości w gminie Kościerzyna, a działająca tam Ochotnicza Straż Pożarna jest jedną z najmłodszych. Druhowie są jednak niezwykle zaangażowani w służbę, zawsze służą pomocą, a dzięki ich pracy niewielka jednostka wciąż się rozwija. Ostatnio wyremontowali i ocieplili swoją remizę.

Stan prawny siedziby OSP w Gostomiu został uregulowany w 2001 roku. Do tamtej pory remiza stała na gruncie Pana Adama Cieszyńskiego, który przekazał grunt jako darowiznę. Teraz druhowie własnymi siłami przeprowadzili remont polegający na wymianie posadzek i okien, zabudowie podwieszanego sufitu i zamontowaniu nowych szafek. Prace trwały dwa miesiące. Materiały, które zostały wykorzystane do remontu pochodziły z dotacji gminnej i funduszu sołeckiego oraz sponsoringu firmy wydobywającej kruszywa na terenie sołectwa.

OSP Gostomie tworzy 28 członków, w tym 13 aktywnych strażaków. Druhowie nigdy nie odmawiają pomocy, a siłę ich zaangażowania poznaliśmy chociażby podczas walki z efektami nawałnicy z 2017 roku. Remiza jest niewielka, ale wciąż przybywa w niej sprzętu pożarniczego. W związku z tym gmina przygotowuje dla jednostki pomieszczenie piwniczne pod mieszkaniem socjalnym w Gostomiu.

Gratulujemy druhom zapału do pracy i życzymy niewyczerpanych pokładów sił do pełnienia służby!

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej