Aktualności

Strażacy OSP Gostomie wyremontowali swoją remizę

Gostomie to jedna z najmniejszych miejscowości w gminie Kościerzyna, a działająca tam Ochotnicza Straż Pożarna jest jedną z najmłodszych. Druhowie są jednak niezwykle zaangażowani w służbę, zawsze służą pomocą, a dzięki ich pracy niewielka jednostka wciąż się rozwija. Ostatnio wyremontowali i ocieplili swoją remizę.

Stan prawny siedziby OSP w Gostomiu został uregulowany w 2001 roku. Do tamtej pory remiza stała na gruncie Pana Adama Cieszyńskiego, który przekazał grunt jako darowiznę. Teraz druhowie własnymi siłami przeprowadzili remont polegający na wymianie posadzek i okien, zabudowie podwieszanego sufitu i zamontowaniu nowych szafek. Prace trwały dwa miesiące. Materiały, które zostały wykorzystane do remontu pochodziły z dotacji gminnej i funduszu sołeckiego oraz sponsoringu firmy wydobywającej kruszywa na terenie sołectwa.

OSP Gostomie tworzy 28 członków, w tym 13 aktywnych strażaków. Druhowie nigdy nie odmawiają pomocy, a siłę ich zaangażowania poznaliśmy chociażby podczas walki z efektami nawałnicy z 2017 roku. Remiza jest niewielka, ale wciąż przybywa w niej sprzętu pożarniczego. W związku z tym gmina przygotowuje dla jednostki pomieszczenie piwniczne pod mieszkaniem socjalnym w Gostomiu.

Gratulujemy druhom zapału do pracy i życzymy niewyczerpanych pokładów sił do pełnienia służby!

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej