Aktualności

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

W środę 1 grudnia 2021r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia  Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Do Urzędu Gminy zaproszono wszystkich stypendystów, jednak  aby ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem nagrody wręczano w mniejszych grupach i zgodnie z zasadami sanitarnymi.

Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej. Komisja Stypendialna w składzie: Grzegorz Świtała (Zastępca Wójta Gminy Kościerzyna), Barbara Jankowska (dyrektor Zakładu Oświaty) i Danuta Szczepańska (przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Spraw Socjalnych) postanowiła przyznać stypendia następującym osobom:

Szkoły podstawowe klasy V – VI

  1. Helena Breska – SP w Wielkim Klinczu
  2. Klaudia Zaworska – SP w Wielkim Klinczu
  3. Julia Grosz – SP w Wielkim Klinczu
  4. Marta Boszk – SP w Skorzewie
  5. Anna Stefanowska – SP w Nowym Klinczu
  6. Marcel Urbanowicz – SP w Nowym Klinczu
  7. Julia Ostrowska – SP w Nowym Klinczu
  8. Antonia Walkusz – SP w Nowym Klinczu
  9. Tomasz Polejowski – SP w Nowym Klinczu
  10. Adrian Olszewski – SP w Kaliskach
  11. Marcelina Góra – SP w Wąglikowicach
  12. Julia Engler – SP w Wąglikowicach
  13. Nadia Kerlin – SP w Łubianie
  14. Michał Wąsowicz – SP w Łubianie
  15. Oskar Bober – SP w Wielkim Podlesiu
  16. Lidia Zarębska– SP w Wielkim Podlesiu
  17. Katarzyna Zarębska – SP w Wielkim Podlesiu
  18. Róża Wróbel – SP w Wielkim Podlesiu
  19. Weronika Kropidłowska – SP w Kornem
  20. Julia Chocha SP w Kornem
  21. Mateusz Pobłocki – SP w Niedamowie
  22. Stanisław Bober – SP w Niedamowie

Szkoły podstawowe klasy VII – VIII

  1. Krzysztof Mysiakowski – SP w Wielkim Klinczu
  2. Malwina Grau – SP w Wielkim Klinczu
  3. Kordian Zaworski – SP w Wielkim Klinczu
  4. Karol Paluszyński  – SP w Skorzewie
  5. Kacper Wilke – SP w Skorzewie
  6. Julia Pobrucka – SP w Nowym Klinczu
  7. Sara Zblewska– SP w Nowym Klinczu
  8. Anna Szenwald – SP w Nowym Klinczu
  9. Daria Freda – SP w Nowym Klinczu
  10. Anna Olszewska – SP w Wąglikowicach
  11. Bartosz Kerlin – SP w Wąglikowicach
  12. Oliwia Kotowska – SP w Wąglikowicach
  13. Amelia Majkowska – SP w Wąglikowicach
  14. Maja Masłowska – SP w Łubianie
  15. Marcelina Daft– SP w Łubianie
  16. Kinga Niklas – SP w Łubianie
  17. Aleksandra Kozikowska – SP w Łubianie
  18. Mateusz Jażdżewski – SP w Wielkim Podlesiu
  19. Julia Felskowska – SP w Wielkim Podlesiu
  20. Alicja Cichosz _ SP w Niedamowie
  21. Michalina Bober – SP w Niedamowie

Szkoły średnie

  1. Magda Jereczek – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  2. Anna Benka – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  3. Patrycja Pugacewicz – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  4. Natalia Breza – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  5. Augustyn Żurawski – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  6. Aleksandra Wardyn – PZS Nr 1 w Kościerzynie
  7. Kacper Ściążko – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  8. Karol Felskowski – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  9. Eliana Szulta – PZS Nr 1 w Kościerzynie
  10. Dawid Reichel – Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce
  11. Zuzanna Skrzypkowska – V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsk
  12. Kalina Walczak – III Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
  13. Paulina Pierzgalska – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  14. Dawid Literski – I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

Szkoły wyższe

  1. Katarzyna Eron – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  2. Agata Malinowska  – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  3. Joanna Wilkowska – Gdański Uniwersytet Medyczny
  4. Justyna Treder – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  5. Zuzanna Kuklińska – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  6. Martyna Błaszkowska – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  7. Weronika Okoniewska – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  8. Magdalena Szenwald – Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
  9. Agata Pierzgalska – Politechnika Gdańska w Gdańsku
  10. Agata Kujach – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
  11. Aleksandra Kujach – Gdański Uniwersytet Medyczny w Gdańsku
  12. Daria Frąckiewicz – Uniwersytet Gdański w Gdańsku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

Aktualności

Dodatek elektryczny

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od dnia 1 grudnia 2022r. do 1 lutego 2023r. będzie przyjmował wnioski na wypłatę dodatków elektrycznych na podstawie ustawy: Szczególne rozwiązania służące ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Dz.U.2022.212).

Więcej