Aktualności

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Komisja Stypendialna w składzie: Katarzyna Knopik (Sekretarz Gminy Kościerzyna), Barbara Jankowska (Dyrektor Zakładu Oświaty) i Danuta Szczepańska (Przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Spraw Socjalnych) postanowiła przyznać stypendia następującym osobom:

Szkoła Podstawowa klasy V-VI:

  • Julita Bek – SP w Wielkim Klinczu
  • Piotr Datta – SP w Wielkim Klinczu
  • Witosława Dziemińska – SP w Skorzewie
  • Marta Paluszyńska – SP w Skorzewie
  • Iga Dębicka – SP w Skorzewie
  • Antoni Boszk – SP w Skorzewie
  • Roksana Głodowska – SP w Skorzewie
  • Zofia Kulaszewicz – SP w Skorzewie
  • Anna Stefanowska – SP w Nowym Klinczu
  • Natalia Urbanowicz – SP w Nowym Klinczu
  • Magdalena Polejowska – SP w Nowym Klinczu
  • Lena Łosińska – SP w Łubianie
  • Oliwia Okrój – SP w Łubianie
  • Maja Ściążko – SP w Łubianie
  • Amelia Bruska – SP w Łubianie
  • Martyna Marszałkowska – SP w Łubianie
  • Wiktoria Cyrzan– SP w Wielkim Podlesiu
  • Katarzyna Piankowska – SP w Wielkim Podlesiu
  • Róża Wróbel – SP w Wielkim Podlesiu
  • Weronika Kropidłowska – SP w Kornem
  • Julia Chocha – SP w Kornem
  • Mateusz Pobłocki – SP w Niedamowie
  • Stanisław Bober – SP w Niedamowie.

Szkoła Podstawowa klasy VII-VIII:

  • Krzysztof Mysiakowski – SP w Wielkim Klinczu
  • Faustyna Marczyk – SP w Wielkim Klinczu
  • Kordian Zaworski – SP w Wielkim Klinczu
  • Klaudia Zaworska – SP w Wielkim Klinczu
  • Weronika Redzimska – SP w Wielkim Klinczu
  • Anna Szybalska – SP w Wielkim Klinczu
  • Karol Paluszyński  – SP w Skorzewie
  • Kacper Wilke – SP w Skorzewie
  • Tomasz Polejowski – SP w Nowym Klinczu
  • Marcel Urbanowicz– SP w Nowym Klinczu
  • Marcelina Góra – SP w Wąglikowicach
  • Bartosz Kerlin – SP w Wąglikowicach
  • Amelia Majkowska – SP w Wąglikowicach
  • Antonina Kropidłowska – SP w Łubianie
  • Marcelina Daft– SP w Łubianie
  • Nadia Kerlin – SP w Łubianie
  • Natalia Lass – SP w Łubianie
  • Julia Blicharska – SP w Łubianie
  • Otylia Kaczorowska – SP w Łubianie
  • Adam Szmaglik – SP w Łubianie
  • Michał Wąsowicz – SP w Łubianie
  • Lidia Zarębska – SP w Wielkim Podlesiu
  • Julia Felskowska – SP w Wielkim Podlesiu
  • Mikołaj Wolter – SP w Kornem.

Szkoła Średnia:

  • Natalia Grau – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  • Anna Benka – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  • Jakub Klasa – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  • Paulina Pierzgalska – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  • Eliana Szulta – PZS Nr 1 w Kościerzynie
  • Kacper Walkusz – V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
  • Izabela Flisikowska – III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdańsku
  • Jakub Hinca – Szkoły Okrętowe i Techniczne CONRADINUM
  • Dawid Literski – I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku.

Szkoła Wyższa:

  • Katarzyna Eron – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  • Marta Cieszyńska  – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Joanna Wilkowska – Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Justyna Laska – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  • Zuzanna Kuklińska – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Martyna Błaszkowska – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  • Adrianna Stańczyk – Gdański Uniwersytet Medyczny w Gdańsku
  • Magdalena Szenwald – Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
  • Aleksandra Kujach – Gdański Uniwersytet Medyczny w Gdańsku
  • Magdalena Tusk – Akademia Pomorska w Słupsku
  • Agnieszka Tutkowska – Akademia Pomorska w Słupsku
  • Magda Jereczek – Akademia Pomorska w Słupsku
  • Kacper Ściążko – Politechnika Gdańska w Gdańsku
  • Miłosz Załucki – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Julia Zaborowska – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Augustyn Żurawski – Uniwersytet Warszawski
  • Julia Lindstedt – Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Marcin Wierzba – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy kolejnych sukcesów naukowych!

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej