Aktualności

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

13 grudnia 2023 r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Komisja Stypendialna postanowiła przyznać stypendia następującym osobom:

Szkoła Podstawowa klasy V-VI:

  • Julita Bek – SP w Wielkim Klinczu
  • Piotr Datta – SP w Wielkim Klinczu
  • Klaudia Bek – SP w Wielkim Klinczu
  • Amelia Pałasz – SP w Wielkim Klinczu
  • Witosława Dziemińska – SP w Skorzewie
  • Marta Paluszyńska – SP w Skorzewie
  • Iga Dębicka – SP w Skorzewie
  • Antoni Boszk – SP w Skorzewie
  • Roksana Głodowska – SP w Skorzewie
  • Zofia Drewczyńska – SP w Skorzewie
  • Hanna Kreft – SP w Skorzewie
  • Jan Krawczyk – SP w Skorzewie
  • Natalia Urbanowicz – SP w Nowym Klinczu
  • Magdalena Polejowska – SP w Nowym Klinczu
  • Wiktoria Szwichtenberg – SP w Wąglikowicach
  • Zofia Bławat – SP w Wąglikowicach
  • Lena Łosińska – SP w Łubianie
  • Oliwia Okrój – SP w Łubianie
  • Maja Ściążko – SP w Łubianie
  • Amelia Bruska – SP w Łubianie
  • Martyna Marszałkowska – SP w Łubianie
  • Jan Waszczuk – SP w Łubianie
  • Wiktoria Cyrzan– SP w Wielkim Podlesiu
  • Katarzyna Piankowska – SP w Wielkim Podlesiu
  • Wiktoria Raca– SP w Wielkim Podlesiu
  • Paweł Czaja – SP w Wielkim Podlesiu
  • Maja Perszewska – SP w Kornem
  • Igor Dąbrowski – SP w Kornem
  • Oskar Kobiela – SP w Kornem
  • Maciej Landowski – SP w Kaliskach
  • Nikola Michalak – SP w Kaliskach

Szkoła Podstawowa klasy VII-VIII:

  • Klaudia Zaworska – SP w Wielkim Klinczu
  • Anna Szybalska – SP w Wielkim Klinczu
  • Ewelina Bek – SP w Wielkim Klinczu
  • Marta Boszk  – SP w Skorzewie
  • Zofia Kulaszewicz – SP w Skorzewie
  • Anna Stefanowska – SP w Nowym Klinczu
  • Tomasz Polejowski – SP w Nowym Klinczu
  • Marcel Urbanowicz– SP w Nowym Klinczu
  • Marcelina Góra – SP w Wąglikowicach
  • Marcelina Bławat – SP w Wąglikowicach
  • Antonina Kropidłowska – SP w Łubianie
  • Nadia Kerlin – SP w Łubianie
  • Natalia Lass – SP w Łubianie
  • Anna-Mariia Spivak – SP w Łubianie
  • Alan Zblewski – SP w Łubianie
  • Michał Wąsowicz – SP w Łubianie
  • Lidia Zarębska – SP w Wielkim Podlesiu
  • Weronika Kropidłowska – SP w Kornem
  • Julia Chocha – SP w Kornem
  • Mateusz Pobłocki – SP w Niedamowie

Szkoła Średnia:

  • Natalia Grau– I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  • Anna Benka – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  • Jakub Klasa – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  • Paulina Pierzgalska – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  • Izabela Flisikowska – III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdańsku
  • Alicja Flisikowska – III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdańsku
  • Dawid Literski – I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
  • Julian Łosiński – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  • Gabriel Piekarski – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  • Aleksy Bieliński – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  • Aleksander Wąsowicz – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  • Julia Felskowska – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  • Michał Czecholiński – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie
  • Kacper Czaja-  PZS Nr 2 w Kościerzynie

Szkoła Wyższa:

  • Katarzyna Eron – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  • Marta Cieszyńska  – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Joanna Wilkowska – Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Adrianna Stańczyk – Gdański Uniwersytet Medyczny w Gdańsku
  • Aleksandra Kujach – Gdański Uniwersytet Medyczny w Gdańsku
  • Magdalena Szenwald – Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
  • Magda Jereczek – Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Julia Zaborowska – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Augustyn Żurawski – Uniwersytet Warszawski
  • Julia Lindstedt – Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Bożena Tutkowska – Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Alicja Kąkol – Politechnika Gdańska w Gdańsku
  • Julia Stobińska – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  • Magdalena Stobińska – Powiślańska Szkoła Wyższa
  • Zuzanna Zaborowska – Uniwersytet Gdański  w Gdańsku
  • Justyna Glińska – Uniwersytet Warszawski
  • Nikola Kleist – Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Marcel Masłowski – Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy kolejnych sukcesów naukowych!

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej