Aktualności

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

9 grudnia 2020 r. odbyło się przekazanie Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Tym razem – z powodu epidemii – stypendyści spotkali się w swoich szkołach, by tam z rąk dyrektorów odebrać gratulacje i stypendia. Do urzędu gminy zaproszeni zostali tylko uczniowie szkół średnich i studenci, w małych grupach, tak aby ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej. Komisja Stypendialna w składzie: Katarzyna Knopik (sekretarz Gminy Kościerzyna), Barbara Jankowska (dyrektor Zakładu Oświaty) i Danuta Szczepańska (przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Spraw Socjalnych) postanowiła przyznać stypendia następującym osobom:

Szkoła podstawowa:

  1. Anna Pastwa – SP w Wielkim Klinczu
  2. Klaudia Zaworska – SP w Wielkim Klinczu
  3. Amelia Marczyk – SP w Wielkim Klinczu
  4. Kordian Zaworski – SP w Wielkim Klinczu
  5. Jakub Lepak – SP w Wielkim Klinczu
  6. Gracjan Pażontka-Lipiński – SP w Wielkim Klinczu
  7. Lena Chmielewska – SP w Wielkim Klinczu
  8. Nikodem Sówka – SP w Wielkim Klinczu
  9. Krzysztof Mysiakowski – SP w Wielkim Klinczu
  10. Joanna Bek – SP w Wielkim Klinczu
  11. Faustyna Marczyk – SP w Wielkim Klinczu
  12. Kinga Troka – SP w Wielkim Klinczu
  13. Marta Kryszyńska – SP w Wielkim Klinczu
  14. Malwina Grau – SP w Wielkim Klinczu
  15. Marta Boszk – SP w Skorzewie
  16. Karol Paluszyński  – SP w Skorzewie
  17. Kacper Wilke – SP w Skorzewie
  18. Amelia Pobłocka – SP w Skorzewie
  19. Michał Breza – SP w Skorzewie
  20. Michał Stosik– SP w Skorzewie
  21. Sara Zblewska – SP w Nowym Klinczu
  22. Anna Szenwald – SP w Nowym Klinczu
  23. Julia Pobrucka – SP w Nowym Klinczu
  24. Marcel Urbanowicz – SP w Nowym Klinczu
  25. Antonia Walkusz – SP w Nowym Klinczu
  26. Tomasz Polejowski – SP w Nowym Klinczu
  27. Jakub Maszk – SP w Kaliskach
  28. Piotr Walkusz – SP w Kaliskach
  29. Marcelina Góra – SP w Wąglikowicach
  30. Kajetan Kerlin – SP w Wąglikowicach
  31. Anna Pellowska – SP w Wąglikowicach
  32. Mateusz Kukliński – SP w Wąglikowicach
  33. Anna Olszewska – SP w Wąglikowicach
  34. Oliwia Kotłowska – SP w Wąglikowicach
  35. Aleksandra Narloch – SP w Łubianie
  36. Zuzanna Staubach – SP w Łubianie
  37. Aleksandra Kozikowska – SP w Łubianie
  38. Wiktoria Peplińska – SP w Łubianie
  39. Adrian Garski – SP w Łubianie
  40. Joanna Litwin – SP w Łubianie
  41. Agata Tuszkowska – SP w Łubianie
  42. Nikodem Młyński – SP w Łubianie
  43. Weronika Szamocka – SP w Łubianie
  44. Nadia Kerlin – SP w Łubianie
  45. Alan Zblewski – SP w Łubianie
  46. Maja Masłowska – SP w Łubianie
  47. Szymon Myszk – SP w Łubianie
  48. Marcelina Daft– SP w Łubianie
  49. Weronika Landowska – SP w Łubianie
  50. Mateusz Jażdżewski – SP w Wielkim Podlesiu
  51. Lidia Zarębska– SP w Wielkim Podlesiu
  52. Julia Felskowska – SP w Wielkim Podlesiu

Szkoła średnia:

  1. Magda Jereczek – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  2. Anna Benka – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  3. Patrycja Pugacewicz – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  4. Natalia Breza – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  5. Szymon Stobiński – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  6. Julia Stobińska – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  7. Miłosz Załucki – Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie
  8. Beata Jakubowska – PZS Nr 1 w Kościerzynie
  9. Kacper Walkusz – V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
  10. Augustyn Żurawski – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  11. Aleksandra Wardyn – PZS Nr 1 w Kościerzynie
  12. Kacper Ściążko – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  13. Karol Felskowski – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  14. Eliana Szulta – PZS Nr 1 w Kościerzynie
  15. Jakub Osowski – PZS Nr 2 w Kościerzynie
  16. Dawid Reichel – Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce
  17. Anna Gańska – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  18. Zuzanna Binieda-Pastwa – ZSO Nr 13 III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdańsku
  19. Natalia Grau – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie
  20. Zuzanna Skrzypkowska – V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsk

Szkoła wyższa:

  1. Klaudia Bober – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  2. Anna Meyer – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  3. Justyna Kiedrowska – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  4. Izabela Zaborowska – Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
  5. Katarzyna Eron – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  6. Karolina Narkiewicz – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
  7. Agata Malinowska  – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  8. Danuta Wronikowska – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  9. Alina Bajonczak – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  10. Joanna Wilkowska – Gdański Uniwersytet Medyczny
  11. Justyna Treder – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  12. Zuzanna Kuklińska – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  13. Martyna Błaszkowska – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  14. Weronika Okoniewska – Uniwersytet Gdański w Gdańsku
  15. Arkadiusz Górny – Uniwersytet Gdański w Gdańsku

Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

Aktualności

O nauce kaszubskiego w Łubianie na Uniwersytecie Gdańskim

Przedstawiciele szkoły w Łubianie mieli niezwykły zaszczyt przedstawić doświadczenia nauki języka kaszubskiego podczas Konferencji naukowo-dydaktycznej „Gôdóm i piszã pò kaszëbskù. Od szkoły podstawowej do matury”. Spotkanie odbyło się 21 września na Uniwersytecie Gdańskim.

Więcej

Nabór uzupełniający na powietrzne pompy ciepła

Przypominamy, że trwa nabór uzupełniający mieszkańców zainteresowanych montażem instalacji powietrznej pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 10.3.1. Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Więcej